Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İŞ ARAYANLAR DİKKAT!..

İŞ ARAYANLAR DİKKAT!..

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü’nde, Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilecek bin geçici işçi için protokol imzalandı.

Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarın başlayacak başvuruların 10 gün süreceğini belirtti.

İşçilerin, kura ve mülakatla belirleneceğini vurgulayan Demirsu, şöyle konuştu:

"6 aylık bir süreçte işçilerimizi çalıştıracağız. Akabinde yeni programlarla devam edeceğiz. Program boyunca çalıştırılan işçilerimize ücretleri, asgari ücret üzerinden kurumumuzca ödenecek. Sigortaları da yine kurumumuzca yatırılacak. Buradaki amacımız, geçici gelir desteği sağlamak. Uzun süre işsiz kalan işçilerimiz, engellilerimiz, eski hükümlülerimiz ve kadınlarımızın iş hayatına katılmasını sağlamak amacıyla bu programlar düzenleniyor. Başvurular merkezde il müdürlüğümüze yapılacak. Ereğli ve Alaplı’da, Ereğli Hizmet Merkezimiz başvuruları alacak. Onun dışındaki ilçelerimizdeki başvuruları şantiye şeflikleri alacak."

Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel de süreci en iyi şekilde yürüteceklerine inandıklarını ifade ederek, şunları söyledi:

 "Zonguldak genelinde 350’si fidanlık müdürlükleri, 200’ü merkez ilçe, 200’ü Ereğli ve Alaplı İlçeleri, 100’ü Dirgine, 150’si Devrek’te olmak üzere toplam 1000 işçimizi istihdam edeceğiz. İşçilerimizi ağırlıklı olarak ağaçlandırma çalışmalarımız, genç ormanların bakım çalışmaları, sıklık bakımı, kültür bakımı ve gençlik bakımı gibi iş kolllarına istihdam edeceğiz. Burada önemli olan işçilerimizin iş güvenliğini sağlamaktır. İşçilerimizi işe başlamadan önce iş güvenliği eğitiminden geçireceğiz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo