Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

IRAK’TA KAÇIRILAN İŞÇİLER...

IRAK’TA KAÇIRILAN İŞÇİLER...

Irak’ın başkenti Bağdat’ta serbest bırakılan 16 Türk işçi arasında yer alan Recep Tekin ve Tahsin Cömert’in, Zonguldak’ın Alaplı ilçesindeki yakınları, mutlu haberi almanın sevincini yaşıyor.  

Aydınyayla köyünde ikamet eden işçilerden Recep Tekin’in eşi Hakibar Tekin,  gazetecilere yaptığı açıklamada, eşinin hem oğlunun düğün masraflarını karşılamak hem de borçlarını kapatmak için 6 ay önce Irak’a çalışmaya gittiğini söyledi.

Eşiyle en son kaçırılmadan 1 hafta önce telefonla görüştüğünü anlatan Tekin, "Kaçırıldı haberini alınca korku ve endişemizi anlatamam.  28 gün sonra büyük sevinç yaşıyorum. Bayramı kutlayamadım ama en büyük bayram eşimin kurtulması oldu. Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve devletimize çok teşekkür ediyorum. Oğlum, eşimi Ankara’ya karşılamaya gitti. Ailece çok mutluyuz" diye konuştu.

İşçinin yakınları ve komşuları, Hakibar Tekin’i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. 

Musabeyli köyünde yaşayan Tahsin Cömert’in annesi Nazikar Cömert’in ise mutlu haberi almasının ardından sabah saatlerinde Ankara’ya gittiği öğrenildi.

Bağdat’ın Sadr bölgesinde 2 Eylül’de bir Türk müteahhitlik firmasına bağlı çalışan 18 Türk, kimliği belirlenemeyen üniformalı bir grup tarafından alıkonulmuş, iki işçi daha önce serbest bırakılmıştı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın