Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İNGİLİZCE “ATATÜRK” ŞARKISI SÖYLEDİLER

İNGİLİZCE “ATATÜRK” ŞARKISI SÖYLEDİLER

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki ortaokul düzeyindeki öğrencilerin, eğitimini aldıkları İngilizce dilinde şarkı söyleyip drama oynaması beğeni ile izlendi.
Alınan bilgiye göre, Atatürk Ortaokulu’nca bu yıl 7’incisini düzenlenen İngilizce Dili Olimpiyatları (7th English Language Olympics), Tatoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe, ilçedeki orta öğretim seviyesindeki 12 okuldan 120 öğrenci katıldı. Ev sahibi Atatürk Ortaokulu’nun müdürü Alparslan Gültekin, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, olimpiyatın 7’incisi organize etmekten dolayı haklı gurur yaşadıklarını söyledi. Gültekin, emeğe geçenlere ise teşekkür etiğini belirtti.
MUSTAFA KEMAL SONG
Etkinlik yarışmaların sahneleneceği ‘performans’ bölümü öncesi, her birinin üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının olduğu tişörtlerden giyen öğrenciler “Mustafa Kemal Song” isimli şarkıyı söylediler. Şarkı icrası sırasında ise dev perdede gösterilen Kurtuluş Savaşı yıllarına ait görüntüler izletildi. Şarkı ile filmin uyumu göz doldurdu.
JÜRİ, DRAMA VE ŞARKILARI PUANLADI
Öte yandan, olimpiyatın işleyişi gereği sahneye guruplar halinde gelen öğrenciler tarafından, “canlandırılan bir anlatı türü” olarak ta bilinen “drama” tiyatro oyunları oynandı. İngilizce şarkılar da söyleyen öğrencilere jüri heyetince puanlar verildi. Jüriler Elif Danalı (Pestilci), Hanefi Çağ (Nimet) ve Huriye Ünür’ün (Gazi); İngilizce diline olan hakimiyetlerini başarı ile gösteren öğrencilere puan vermekte zorlandıkları görüldü. Öğrencilerin başarı ile ortaya koydukları oyunlar, beğeni ile izlendi. Haber yayına hazırlandığı sırada English Language Olympics sürüyordu.
PROTOKOL YOKTU
Öte yandan, etkinliğe AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır katıldı. Programın başında olmayan diğer protokol üyelerinin, etkinliğin ilerleyen kısımlarda bulunacağı kaydedildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran10
gülücük3
kızgın1
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın