Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İLK AY 25 KİŞİ !.

İLK AY 25 KİŞİ !.

Erdemir işçi alımı sürecine ilişkin açıklama yaptı.


Erdemir, bünyesinde istihdam edilecek kişilere yönelik başvuru sürecinin tamamlandığını açıkladı. 30 Mart’ta başlayan ve 16 Nisan’da tamamlanan süreçte, 11 bin üzerinde başvuru yapıldı.

 Erdemir’den konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada;

 “Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarından Erdemir, işletme ünitelerinde görevlendirilecek saat ücretli çalışanları istihdam etmek için 30 Mart’ta başlattığı başvuru sürecini 16 Nisan’da tamamladı. İşe alım sürecinde toplam 11 binin üzerinde başvuru gerçekleşti.

 Başvuru süreci devam ederken, Erdemir’in adaylarda aradığı; meslek liseleri ve meslek yüksek okullarının metalürji, makine, metal, elektrik-elektronik, döküm, endüstriyel otomasyon, kontrol ve otomasyon alanlarından mezun ve 18-25 yaş aralığında olunması kriterlerini karşılayan adaylar için genel yetenek ve teknik bilgi sınavlarına 5 Nisan’da başlandı.

 Erdemir’de işe alım prosedürü çerçevesinde düzenlenen teknik bilgi ve genel yetenek sınavları, mülakat süreçleriyle devam edecek olup, başvuru yapan tüm adaylara gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Tüm süreci şeffaflık esasına göre yürüten Erdemir, adayları sürece dair bilgilendirecek.

 Aramıza katılacak her yeni çalışma arkadaşımızla daha da güçlenecek; yetkin, donanımlı, çalışkan ve azimli insan kaynağımızla birlikte ülkemiz için üretmeye devam edeceğiz.” ifadelerine yer verildi.

Erdemir'den  başvurulara ilişkin 5 Nisan 'da yapılan ilk açıklamada işçi alımı konusunda sayı vermemiş "ERDEMİR ihtiyacı doğrultusunda işe alım gerçekleştirecek " ifadesi kullanılmıştı.

Haber Merkezinin edindiği bilgilere göre Erdemir alımlara startı ilk etapta 25 personel alımı ile yapacak.              Süreci her ay belli sayıda personel alarak devam etmeyi planlayan Erdemir'de toplamda alınacak işçi sayısının ne olacağı netlik kazanmadı..

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın7
gülücük5
hayran0
şaşkın0
üzgün0
Yok artık

21 Mayıs 2021 - 20:43

Saatlik işçi dediği nasıl oluyor? Ne oluyor? Açıklayabilecek varmı?

Babasının oğlu

22 Nisan 2021 - 22:57

İlk etapta 25 kişi mi? Ya bırakın Allah aşkına ilk etapta kaç kişi girdiğini herkes biliyor.Çok büyük yanlış yaptınız ve hak yediniz.Daha çok şey yazmak isterim ama değmez yazıklar olsun!

Yorum Yazın