Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İlçeye renk katan ‘Madonnari’!

İlçeye renk katan ‘Madonnari’!

İlk kez 16. Yüzyılda İtalya’da ortaya çıkan sanat, Batı Karadeniz’in incisi Ereğli’de de hayata sokuldu...


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, ’yerlere tebeşirle resim yapma sanatı olarak bilinen ’Madonnari’ etkinliği gerçekleştirildiği bildirildi.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Ereğli Belediyesi’nce düzenlenen ve dünyaca ünlü Ereğlili ressam Osman Zeki Oral anısına hazırlanan “1. Osman Zeki Oral Madonnari Şenliği”, Cumhuriyet Caddesi’ndeki iki farklı adreste gerçekleştirildi.
Karadeniz Ereğli Belediyesi Kültür ve Soyla İşler Müdürlüğü, Gülüç Güzel Sanatlar Lisesi ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ)Güzel Sanatlar Fakültesi öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, Bozhane mevkisi ile Amfi Tiyatro da belirlenen alanlar, adeta ’rengarenk’ oldu.
Uysal’da çizdi!
İlçenin Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, kendisinin de resim yaptığı etkinlik için yaptığı konuşmada, merhum Oral’ı rahmetle andıklarını belirterek şöyle dedi:
“1. Osman Zeki Oral Madonnari Şenliği Kapsamında Güzel Sanatlar Lisesi ve BEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin ve öğretmenlerinin katılımıyla ilçemizin sahil bandı ve amfi tiyatromuz, renkli tebeşirlerle boyandı. Belediye Sosyal Tesislerimizde kahvaltıyla başladığımız hafta sonumuz da böylelikle renkli geçti. Katılımından dolayı tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.  Bu vesile kaybettiğimiz çok değerli hocamız Osman Zeki Oral’ı rahmet ve minnetle anıyoruz.”
Etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden aktivistler ise kendilerine tanınan imkandan dolayı yerel yönetime teşekkür ettiler. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo