Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

İLÇE İLÇE ASAYİŞ RAPORU..

İLÇE İLÇE ASAYİŞ RAPORU..

Zonguldak’ta, İl Jandarma Komutanlığı’nca belirlenen ’Günlüaylar Büi’ yayınladı.

Zonguldak İl Basın Müml;uml;uml;uo;nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Karadeniz Ereğli, Alaplı, Devrek, Kilimli ve Çaycuma’da meydana gelen asayiş olayları ve olayların meydana gelişine ilişkin aktarılan bilgiler şu şekilde:

MERKEZ İLÇEDE ARAÇTAN HIRSIZLIK
Karaman Beldesinde, 06.11.2015 güml;t 10.45 sıralarında L.A. isimli şahıs müata bulunarak kendisine ait 67 AN 575 aracın garajda park halinde bulunduğu esnada araçta takılı vaziyette bulunan let ışıkların yerinden sökü suretiyle çalınmış olduğunu beyan etmiştir. Olay yerinde yapılan inceleme ve araştırmada olayın aydınlatılmasına yönelik iz ve emareye rastlanılmamıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile olay fail ya da faillerinin yakalanması için tahkikata başlanılmıştır.

MERKEZ İLÇEDE TRAFİK GÜİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA
Kardeşler Köyü 06.11.2015 güml;t 21.00 sıralarında A.İ. isimli şahsın (105 promil) alkollürak araç kullandığı Zonguldak Jandarma 1. Trafik Timi tarafından tespit edilmesi üzerine, olay hakkında Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilmiş olup, alınan talimatı ile şüpheli hakkında trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan işlem yapılmış olup, ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ALAPLI’DA ŞÜPHELİ ÖLÜM
Ortacı Köyünde 08.11.2015 günü saat 10.40 sıralarında köy muhtarı müracaatta bulunarak İstanbul ilinde ikamet etmekte olan ve Ortacı köyünde de evi bulanan İ.Ö. isimli şahsın yakınları tarafından arandığını ve İ.Ö. isimli şahıstan Cuma günden bu yana kendisinden haber alamadıklarını bu sebeple kendisinden eve bakılmasını istemeleri üzerine muhtarın İ.Ö. isimli şahsın evine gittiği eve gittiği esnada İ.Ö. isimli şahsın yatağında ölü olarak bulduğunu beyan etmesi üzerine olaya müdahale edilmiştir. Meydana gelen olay hakkında Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilmiş olup, alınan talimatı doğrultusunda OYİ timi ile birlikte olay yerinde gerekli inceleme ve araştırmalar yapılmıştır. İ.Ö. isimli şahsın cenazesi kaldırıldığı Alaplı Devlet Hastanesinde yapılan otopsi sonucu ölüm nedeninin kalp krizinden olduğu değerlendirilmekte olup, kesin sonucun tespiti için İ.Ö. isimli şahsın kalp, beyin ve ciğerlerinden alınan örnekler Ankara adli tıp morg grup başkanlığına gönderilmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

ALAPLI’DA TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI
Çayköy Köyünde, 07.11.2015 günü saat 01.30 sıralarında S.T. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 67 SN 560 plakalı aracı ile Alaplı ilçesi istikametinden Gürpınar köyü istikametine seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle aracın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun sağ kenarında bulunan elektrik direğine çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan araç sürücüsü S.T. ve araçta yolcu olarak bulunan Ö.T. isimli şahıslar sevk edildiği Çaycuma Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile araç sürücüsü şüpheli olarak ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET
Filyos Beldesinde, 06.11.2015 günü saat 09.45 sıralarında A.K. isimli şahıs tartıştığı G.B. isimli şahsa hakaret ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA KAÇAK YAPILAŞMAYA DAİR DİĞER KABAHATLER
Helvecılar Köyünde, 06.11.2015 günü saat 20.00 sıralarında E.Ö. isimli şahsın 1 dönümlük müşterek arazi üzerine yetkili kurumdan izin almadan, ahır yapmak amacıyla beton döktürdüğü devriye ekibi tarafından tespit edilmiştir. Kaçak yapılaşma ile ilgili tanzim edilen tutanak idari yaptırım uygulanmak amacı ile kaymakamlık makamına gönderilmiştir.

ÇAYCUMA’DA TEHDİT
Saltukova Beldesinde, 06.11.2015 günü saat 18.00 sıralarında N.B. isimli şahsın tartıştığı ve eski eşi P.K. isimli şahsı telefonla arayarak tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA TEHDİT
Sandallar Köyünde, 06.11.2015 günü saat 20.00 sıralarında E.C. isimli şahsın tartıştığı ve komşusu olan B.A. isimli tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA KİŞİYE VE HATIRASINA HAKARET
Helvacılar Köyünde, 06.11.2015 günü saat 21.30 sıralarında Ö.K. isimli şahıs arazi anlaşmazlığı nedeniyle tartıştığı Z.K. isimli şahsa hakaret ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA TEHDİT
Temenler Köyünde 07.11.2015 günü saat 20.45 sıralarında M.G. isimli şahıs tartıştığı M.M. isimli şahsi tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA TEHDİT
Filyos Beldesinde, 08.11.2015 günü saat 09.00 sıralarında R.D. isimli şahsın tartıştığı B.K. isimli şahsı tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

ÇAYCUMA’DA EVDEN HIRSIZLIK
Muharremşah Köyünde, 08.01.2015 günü saat 09.00 sıralarında Ö.Ç. isimli şahıs müracaata bulunarak, iki katlı olan evinin birinci katının pencere camından kimliği belirsiz kişi yada kişilerce girilmek suretiyle evin bütün odalarının dağıtıldığı ve bahse konu evde yangın olayının meydana geldiğini beyan etmesi üzerine olaya müdahale edilmiştir. Olay yerinde OYİ timi ile birlikte yapılan inceleme araştırma ve tanık beyanlarına göre eve giren Ö.Ç. ve R.B. isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş olup, şahısların alınan ifadelerinde eve hırsızlık için girdiklerini hiçbir şey bulamadıkları için de evi ateşe verdikleri tespit edilmiştir. C.Savcısının talimatı ile şüpheliler ifadelerinin alınmalarını müteakip serbest bırakılmışlardır.

ÇAYCUMA’DA TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI
Kayabaşı Köyünde, 06.11.2015 günü saat 14.15 sıralarında R.P. isimli şahıs sevk ve idaresindeki 67 NH 159 plakalı aracı ile Devrek istikametinden Zonguldak istikametine (Zonguldak karayolunun 30. km) seyir halindeyken dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle aracın direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu yolun kenarında bulunan ağaçlara çarpması sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan araç sürücüsü R.P. ve araçta yolcu olarak bulunan M.P. isimli şahıslar sevk edildiği Çaycuma Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile araç sürücüsü şüpheli olarak ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

DEVREK’TE EVDEN HIRSIZLIK
Tabaklar Köyünde, 06.11.2015 günü saat 19.50 saatleri arasında D.G. isimli şahıs müracaatta bulunarak kendisine ait ikamet ettikleri evde 06.11.2015 günü saat: 09.00-19.00 saatleri arasında hırsızlık olayı olduğunu ve çekmecede bulunan (2) adet çeyrek ve 6000 Tl paranın çalınmış olduğunu beyan etmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile olay fail ya da faillerinin yakalanması için. tahkikata başlanılmıştır.

DEVREK’TE KAYIP ŞAHIS
Burhanoğlu Köyünde, 06.11.2015 günü saat 07.00 sıralarında K.Ş. isimli şahıs, kızı olan F.Ş. (Kadın 1998 D.lu) isimli şahsın saat 06.00 sıralarında evde bulunan özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığını, tekrar geri gelmediğini ve kaybolduğunu beyan etmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

DEVREK’TE KASTEN YARALAMA
Çaydeğirmeni Beldesinde, 07.11..2015 günü saat 18.00 sıralarında C.Ç. isimli şahıs tartıştığı H.K. isimli şahsı yumruk vurmak suretiyle yaraladığı mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Mağdur, sevk edildiği Devrek Devlet Hastanesinde yapılan tedavisinin ardından taburcu edilmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

DEVREK’TE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK
Çaydeğirmeni Beldesinde, 07.11..2015 günü saat 19.00 sıralarında J.Trafik Timinin yapmış olduğu kontrolde O.Ö. isimli şahsın abisine ait sürücü belgesindeki fotoğrafını çıkartarak kendisinin fotoğrafını yapıştırarak kullandığı tespit edilmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

DEVREK’TE KAYBOLMA
İsabeyli Köyünde; 07.11.2015 günü saat 21.00 sıralarında M.K. isimli şahıs müracaatta bulunarak kızı P.K. isimli şahsın kimseye haber vermeden saat 10.00 sıralarında kendisine ait özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığı ve tüm aramalara rağmen kendisine ulaşılamadığı babasının beyanından anlaşılmıştır. C.Savcısının talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

GÖKÇEBEY’DE TÜRK PARASINDA SAHTECİLİK
Bakacakkadı Beldesinde, 07.11.2015.2015 günü saat 07.00 sıralarında B.A. isimli şahsın çalıştığı akaryakıt istasyonuna para bozdurmak için gelen A.Ö. isimli şahıs sahte (100) TL. para verdiği, işletme sahibinin paranın sahte olduğunu tespit ederek bildirmesi üzerine, olaya müdahale edilmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla şüpheli şahıs ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

EREĞLİ’DE GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA
Ormanlı Beldesi Çömlekçi köyünde, 06.11.2015 günü saat 11.00 sıralarında Çömlekçi Köyünde faaliyet gösteren S.S. Çömlekçi Ve B.Doğancılar Koop. Başkanı M.Ö. isimli şahsın genel kurul toplantılarını yapmaması nedeniyle kooperatifin zarara uğradığı, yönetim kurulu üyesi H.S. isimli şahsın beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

EREĞLİ’DE HAKKI OLMAYAN YERE TECAVÜZ
Yazıören Köyünde, 06.11.2015 günü saat 10.00 sıralarında K.A. ve N.D. isimli şahıslar arazi anlaşmazlığı nedeniyle husumetli olduğu H.A. isimli şahsa ait bahçeye tel örgü çekmeleri ve direk dikmeleri sonucu hakkı olmayan yere tecavüz olayı meydana geldiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli şahıslar hakkında hakkı olmayana yere tecavüz suçundan işlem yapılmış olup, ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılmışlardır.

EREĞLİ’DE TEHDİT
Danişmentli Köyünde,  06.11.2015 günü saat 15.30 sıralarında U.B. isimli şahsın tartıştığı ve aralarında daha önceden husumet olan M.D. isimli şahsı tehdit ettiği mağdurun beyanından anlaşılmıştır. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheli ifadesinin alınmasını müteakip serbest bırakılmıştır.

EREĞLİ’DE DİĞER KABAHATLER
Kıyıcak Mahallesinde, 06.11.2015 günü saat 14.30 sıralarında A.Y. isimli şahsın işletmekte olduğu otobüs ile seyyar satıcılık yaptığı işletmenin iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatının olmadığı tespit edilmesi üzerine ilgili kurum tarafından cezai işlem yapılmak üzere tanzim edilen evraklar Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına gönderilmiştir.

EREĞLİ’DE HIRSIZLIK
Kıyıcak Mahallesinde, 08.01.2015 günü saat 01.00 sıralarında S.G. isimli şahıs müracaata bulunarak motosikletinin çalındığını beyan etmiştir. Yapılan araştırmada motosikleti çalan F.K., Y.E,Y. ve S.Y. isimli şahıslar otoban polisi tarafından motosiklet ile birlikte yakalanarak Erenler İlçe J.K.lığına teslim edilmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile şüpheliler 08.11.2015 tarihinde adli makamlara çıkarılmak üzere Sakarya/Erenler İlçe J.K.lığınca gözaltına alınmışlardır.

EREĞLİ’DE TEK TARAFLI YARALANMALI TRAFİK KAZASI
Toyfanlı Köyünde, 05.11.2015 günü saat 19.45 sıralarında E.K. isimli şahıs sevk ve idaresindeki motosikleti ile Ormanlı köyünden Toyfanlı istikametine seyir halindeyken ceviz ağacının yolun görüşünü kapatması nedeniyle dikkatsizlik sonucu kaza meydana gelmiştir. Kazada yaralanan sürücü E.K ve yolcu olarak bulunan H.K. isimli şahıslar sevk edildiği Kdz. Ereğli Devlet Hastanesinde yapılan tedavilerini müteakip taburcu edilmişlerdir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

KİLİMLİ’DE TÜTÜN MAMULLERİNİN TÜKETİLMESİ
Türkali Köyünde, 07.11.2015 günü saat 23.00 sıralarında umuma açık yerde yapılan kontrolde Ç.C. isimli şahsın işletmesinde tütün mamullerinin tüketilmesine izin verdiği, işletmede çalışan şahısların da kimliklerini bildirmediği tespit edilmiş olup, iş yeri hakkında tanzim edilen evraklar, idari yaptırım kararı uygulanmak üzere Kilimli Kaymakamlığına gönderilmiştir.

KOZLUDA KAYIP ŞAHIS
Uzungüney Köyünde, 05.11.2015 günü saat 23.30 sıralarında R.E. isimli şahıs, kızı olan M.E. isimli şahsın saat 22.00 sıralarında evde bulunan özel eşyalarını da alarak evden ayrıldığını, tekrar geri gelmediğini ve kaybolduğunu beyan etmiştir. Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile tahkikata başlanılmıştır.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın