Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLECEĞİ GÜN...

HUZUREVİNE YERLEŞTİRİLECEĞİ GÜN...

Zonguldak’ta, tek başına yaşayan ve huzur evine yerleşmek isteyen Rahmi Bayrak (67), Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü görevlilerinin huzur evine yerleştirileceği gün yaşamını yitirdi.

Birlik Mahallesi Tünelüstü Sokak’ta bir yakınının harabe halindeki 2 katlı evinde yalnız yaşayan Bayrak’ın, "huzur evine yerleşmek istemesi" yönündeki haberinin gazete ve televizyonlarda yansımasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü görevlileri yaşlı adamın evine gitti. 

Görevliler, gittikleri evde Bayrak’ın cesediyle karşılaştı. 

Rahmi Bayrak’ın cenazesi,  aile hekiminin yaptığı incelemesinin ardından Asri Mezarlığı morguna götürüldü.

Burada kılınan cenaze namazının ardından Bayrak’ın cenazesi, toprağa verildi. 

Cenaze törenine, Bayrak’ın yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Birlik Mahallesi Muhtarı Erdoğan Sivri, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 yıl önce Ahmet Bayrak’ın kendisine huzur evine yerleşme isteğini ilettiğini söyledi.

Bayrak’ın isteğini yerine getirmek için yetkililerle görüşme yaptığını anlatan Sivri, şöyle konuştu:

"Yetkililer bana bazı raporların olması gerektiğini söylediler. Ben de bu durumu çocuklarına ilettim. Çocukları bana, ’tamam’ dediler. Ama ondan sonra herhangi bir girişimde bulunmadılar. En son iki gün önce bir arkadaşımız yetkililerle görüştü. Bugün ölüm haberini aldık. Biz de elimizden geleni yapmaya çalıştık. Eşiyle uzun yıllardır ayrı yaşıyordu. Ara sıra eşi evine gelip yemeğini yapıyordu. Mahalleli olarak bazı ihtiyaçlarını bizlerde karşılıyorduk."

Ahmet Bayrak’ın oğlu Lütfi Bayrak da babalarının ölüm haberine üzüldüklerini belirterek, "Elimizden geldiğince babama yardım etmeye çalışıyorduk. Ben bugün çalışıyordum. Babamın ölüm haberini annemden aldık" dedi.

Ağabeyi Zeki Bayrak ise ağabeyinin uzun yıllardır rahatsızlığı bulunduğunu ve tek başına yaşadığını ifade ederek "Ona çocukları bakabiliyordu. Bakarlardı da. Ama kendi isteğiyle huzur evine yerleşmek istiyordu. Niçin ve neden gitmek istemiştir? Bu konuda bir şey diyemem" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo