Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HEYELAN NEDENİYLE 6 EV BOŞALTILDI

HEYELAN NEDENİYLE 6 EV BOŞALTILDI

Zonguldak’ta sağanak sonucu meydana gelen heyelanda tedbir amacıyla 6 ev boşaltıldı.

 

Kentte yağış sonucu Tepebaşı Mahallesi Nehir Sokak’ta Yakup Yenitürk’e ait evin bahçesinde heyelan meydana geldi. Yenitürk’e ait bina ile 5 evin çevresi toprakla doldu, bir köpek ile 10 tavuk telef oldu.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri, yaptıkları incelemede, eğimli arazinin suya aşırı doymasından dolayı heyelan meydana geldiğini, can ve mal güvenliği açısından tehlike arz eden evlerin boşaltılması gerektiği bildirildi. Bunun üzerine çevredeki 6 evde yaşayanlar tahliye edildi. Belediye ekipleri heyelan sahasının etrafını güvenlik şeridiyle çevirdi.

AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör, yaptığı açıklamada, yağışlarla heyelanın meydana geldiğini belirterek, "Heyelanın ardından arkadaşlarımız evleri boşalttı. Söz konusu evin sol tarafında bir eğim meydana geldi. Ailelerden kalacak yeri olmayan varsa misafirhaneye yerleştireceğiz. Heyelan nedeniyle 6 evi boşalttık. Ekiplerimiz tüm tedbirleri alıyor" dedi.

Evinin bahçesinde heyelan meydana gelen Yenitürk, bahçesine su aktığını gördüğünü belirterek, "Sudan sonra eyvah bir şeyler oluyor dedim. Köpeğim ile tavuklarımı kurtarmak için aşağı indiğim sırada heyelan meydana geldi ve hayvanlarım telef oldu. Kaçmasaydık toprak bizi de alacaktı. Daha sonra evi boşalttık. Belediye ve AFAD ekipleri inceleme başlattı. Geceyi yakınlarımızın yanında geçireceğiz" diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın