Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HEYELAN KORKUTTU !.

HEYELAN KORKUTTU !.

3 katlı binanın zeminindeki toprak kaydı. Her an çökme riski bulunan ev için geçici boşaltma kararı verildi.


Edinilen bilgiye göre olay, Zonguldak Mithatpaşa Mahallesi Rüzgarlı Caddesi mevkisinde yaşandı. Üç katlı binanın zeminindeki beton bir süre önce meydana gelen heyelanla birlikte çöktü. Beton bloklar güçlendirilerek 3 aile bir süre daha ikametlerinde oturmayı sürdürdü. Ancak dün sabah zemindeki toprağın kayması ile birlikte beton bloklarda boşluklar oluşmaya başladı. Durumu itfaiyeye haber veren aile, korkudan evlerine giremediklerini belirtti.

AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör ve ekibi olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklamada bulunan Güngör, "Yağan yağmurlarla birlikte Mithatpaşa Mahallesi'nde küçük bir heyelan oluştu. 3 katlı ve 9 kişinin yaşadığı evle ilgili hem belediyeye yazı yazacağız. Hem de geçici bir boşaltma vereceğiz. Çünkü heyelan devam ediyor. Tedbirleri aldıktan sonra aile tekrar evlerine dönebilecek" diye konuştu.

Heyelanın ardından sürekli tedirginlik yaşadıklarını belirten Ali Kaya, "En son dün sabah yine göçtü. Burada 9 kişi yaşıyoruz. 3 aile var. Ben, oğlum ve kiracım var. Gece yatamıyoruz. Korkuyoruz, ev çöker veya kayar diye sürekli dışarıdayım. Sürekli evin etrafını geziyorum. Bir an önce yetkililerin gerekeni yapmasını istiyoruz" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın