Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HER YANDA 29 EKİM COŞKUSU

HER YANDA 29 EKİM COŞKUSU

Düzce ve Akçakoca`da 29 Ekim


29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Fener alayı düzenlendi. Fener alayına katılan Düzceliler, marşlar eşliğinde yürüyerek cumhuriyeti kutladılar.
Cumhuriyetin ilanını 96. Yılı ve Cumhuriyet bayramı kutlamaları çerçevesinde Düzce Şehir Merkezi’nde fener alayı düzenlendi. Fener alayına siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra Düzcelilerde yoğun ilgi gösterdi. Düzce Belediyesi önünde toplanan Düzceliler dev Türk bayrağı ile birlikte belediye bandosu eşliğinde, ellerinden fenerlerle İstanbul Caddesi boyunca Anıtpark meydanına kadar yürüdü.
Anıtpark Meydanında ise saygı duruşu ve İstiklal Marşını okuyan Düzceliler, daha sonra dağıldılar.

AKÇAKOCA’DA FENER ALAYI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU
Düzce'nin Akçakoca ilçesinde de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen fener alayı yürüyüşü renkli görüntülere sahne oldu.
 Çuhallı Plajından başlayan fener alayı yürüyüşü Kaymakamlık binası önünde son buldu. Yürüyüşe yaklaşık 20 tekne Türk bayraklarıyla denizden eşlik etti. Ayrıca yürüyüş yolu üzerinde bulunan işletmeler havai fişek ve dilek feneri göndererek bayramı havada kutladı. Yürüyüşe teknelerin de eşlik etmesi nedeniyle güzel görüntüler oluşurken, vatandaşlardan büyük alkış aldı. Yürüyüş boyunca gençlerden oluşan bando ekipleri en önde yer alırken, vatandaşlar ellerinde taşıdıkları meşalelerle geceyi aydınlattı. Vatandaşlar, uzun zamandır böyle bir bayram yaşamadıklarını neredeyse tüm şehrin fener alayı yürüyüşüne katıldığını ifade ederken, gençler çok mutlu olduklarını ifade ettiler.
Mustafa Özensel isimli vatandaş,”Bu güzel Cumhuriyet akşamında fener alayına ailemiz ile katıldık, gerçekten çok güzel eski Cumhuriyet bayramlarını özlemini giderecek bir akşam yaşıyoruz. Akçakoca bu akşam burada sel olmuş akıyor” dedi.
Yürüyüş Kaymakamlık binasından geri dönerek başlangıç noktası olan Çuhallı Çarşısında son buldu. Yürüyüşe Akçakoca Kaymakamı Yasin Öztürk, Belediye Başkanı Okan Yanmaz, siyasi partilerin ilçe başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo