Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Hem gazileri hem de Alaplı’yı temsil edecek

Hem gazileri hem de Alaplı’yı temsil edecek

Gazi Ateş, Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında engellileri temsil edecek


EREĞLİ

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde Gazi Recep Ateş’in, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 29’uncusu düzenlenecek Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışına katılarak gazileri temsil edeceği bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, 23 Temmuz’da İstanbul Boğazı’nda 50 ülkeden bin 100’ü yabancı, 2338 yarışmacı ile 17 engelli klasmanında Anadolu yakasında Kanlıca’dan başlayarak, Avrupa yakasında Kuruçeşme’de yarışı sonlandıracak.
Alaplı’nın Aşağı Dağ Köyü doğumlu Gazi Recep Ateş, Anadolu yakasından Kanlıca 6,5 kilometrelik Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışında kulaç atacak.
Ateş, gazetecilere açıklamasında, yüzmeyi çok sevdiğini, bu sporun hayatının bir parçası olduğunu söyledi. Yarışmaya günde bir saat yüzerek hazırlandığını anlatan Ateş, şu sözlerle konuştu:

“KENDİMİ FOK GİBİ HİSSEDİLORUM”
"1987 yılında askerde göreve giderken gazi oldum. 2010 yılından beri Türkiye Olimpiyat Komitesi düzenlediği Boğaziçi Yüzme yarışmalarına katılıyorum. Ayrıca Türkiye yüzme şampiyonasına katılıyorum. Üç seneden beri oturarak voleybol oynuyorum. Hedefim, 23 Temmuz’da düzenlenecek Boğaziçi yüzme yarışmalarına katılarak altın madalya kazanmaktır.
Ayrıca şimdiden kendimi fok gibi hissediyorum. Foklar karada yürüyemiyorlar ben de karada yürüyemiyorum ama denize girdiğimde herkes bana hayran kalıyor, bundan dolayı da çok mutluyum. Ayrıca Türkiye Olimpiyat Komitesinden şu an voleyboldan 4, yüzmeden 2 madalyam var.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo