Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAZIRLAR!

HAZIRLAR!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’deki Final Eğitim Kurumları bünyesindeki Final Akademi Ortaokulu’nun, 2018-2019 Eğitim - Öğretim döneminde hazır hale getirildiği bildirildi.
Hakimiyet Gazetesi’nin haberine göre; Final Eğitim Kurumları Yönetim Temsilcisi Recep Vural, Kavaklık Mahallesi Akmanoğlu Raşit Sokak’taki okulun eğitim ve öğretime başlayacağını söyledi. Okul binasının iç dış tadilat ve düzenleme çalışmalarının tamamlandığını anlatan Vural, şöyle dedi:
“3 bin 500 metrekare alan üzerine 5’er katlı birleşik 2 binadan oluşan okulumuzda tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Halen 5-6-7 ve 8. Sınıf öğrenci kayıtları devam eden okulumuzda 21 derslik, okulumuzda kapalı spor salonu ile sosyal tesislerimiz bulunuyor. Öğrencilerimizin okul öğrenimlerinin yanı sıra sınav eğitimi de alabilecekleri okulumuzda, ücretleri de olabildiğince makul seviyede tuttuk. ‘Her öğrencinin özel okulda okuyabilmesi’ düşüncesinden yola çıkan kurumumuz, koşulları da ailelerin ekonomik koşullarına uygun şekilde belirledik. Okul bahçesinde kahvaltıda bir araya geldiğimiz yönetim, öğretmen ve personel kadromuzla aynı zamanda son gelişmeleri ve durumu değerlendirdik. Ayrıca, mevcut. İmkanlar ve kadro olarak, gelecek nesillerimize gerekli olacak başarının yakalanabilmesi için tüm çalışmalarımızı tamamladık.
Şimdiden öğrencilerimizin 2018-2019 Eğitim/Öğretim döneminde başarılı bir dönem geçirmelerini diliyoruz. Eğitim alanında farklılıklar getirecek, büyük projelere imza atacak okulumuz ilçemize hayırlı olsun.”

 

İŞTE FİNAL FARKINDAN BAZILARI
-Final Akademi Ortaokullarında öğrenciler her zaman öğretmenleri, rehberleri, yöneticileri ve çalışanlarının güler yüzü ile karşılanır. Dersleriyle ilgili her konuda branş öğretmenlerinden, rehber öğretmenlerinden yardım alabilir. Öğretimle ilgili her öneriyi yönetimle paylaşırlar.

-Dersler, öğrencilerimize sunulan program dahilinde, düzenli, sistemli ve zengin içerikle öğretilir. Derslerin her dakikasına öğrencilerin aktif katılımı sağlanır.

-Dersler, öğrencilerin bilgi düzeyine uygun sınıflarda, uyum sorunu yaşamadan, üst düzey verimlilikle işlenir.

-Final Akademi Okullarında müfredatın detaylı olarak işlenebilmesi ve tam öğrenmenin gerçekleşmesi için ders saatleri arttırılmıştır. Bu sayede öğrenci her sorunun cevabını ve farklı çözüm yollarını ders içinde öğrenir.

-Öğretmen kadrosu müfredata hakim, sınavlara hazırlıkta deneyimli, dinamik, usta öğreticilerden oluşur. Zira öğretmen anlatmayı değil, öğretmeyi esas alır.

-Öğrencilerin sosyal, sanatsal ve sportif etkinlikleri için uygulama derslikleri oluşturulmuştur. Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde sinema, tiyatro, konser, dans gösterileri, halk oyunları, yazar ve sanatçılarla imza günü buluşması gibi birçok etkinliğe katılır.

-Öğrencilere ihtiyaç duydukları konular her gün yapılan ek derslerle tekrar öğretilir. Ek derslerde öğretilecek konular öğrencilerin isteği doğrultusunda belirlenir. Öğrencilerin çalışıp, uğraşıp çözemedikleri sorular, soru çözüm saatlerinde öğretmenlerle birlikte çözülür.

-Yabancı dil öğrenimi, anadili öğrenimi ile aynı esaslara dayandırılarak yapılan Final Akademi Ortaokullarından bu doğrultuda doğal bir öğrenme ortamının yaratılmasına büyük özen gösterilir.

-Çocuklarımızın geleceğe en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için, günün teknolojik gelişmeleri, koşulları en ince ayrıntılarına kadar detaylandırılan okulumuza ulaşım da toplu taşıma araçları ve servisleri ile sağlanır.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
şaşkın1
gülücük0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın