Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAYIRSEVERLER YAPTIRDI… BİLSEM EĞİTİME BAŞLADI…

HAYIRSEVERLER YAPTIRDI… BİLSEM EĞİTİME BAŞLADI…

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de hayırseverlerin katkıları ile Ereğli ve çevresindeki yerleşkelerde yaşayan üstün yetenekli öğrencilerin yararlanacağı kısa adı BİLSEM olan “Karadeniz Ereğli Bilim ve Sanat Merkezi” törenle hizmete açıldı.
Zonguldak Valisi Vali Erdoğan Bektaş, Müftü Mahallesi İbrahim Efe Caddesindeki okulun açılışında saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından yaptığı konuşmada, Bilim Sanat Merkezi’nin ilçede açılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “kısa sürede hocaları ayarlandı, iyi kötü binası bulundu. 150 çocuk Zonguldak'tan ayrıldı buraya geldi. Böyle bir eğitim müessesesi buraya kazandırıldı. Üstün yetenek ve zekalı çocuklar burada olacak eğitim görecek. Okulumuz hayırlı olsun” dedi.
ÇORUMLUOĞLU’NUN EMEĞİ BÜYÜKTÜ…
Okulun ilçeye kazandırılmasında emeği büyük olan Kaymakam İsmail Çorumluoğlu da, 8 ay önce göreve başladığında ilçede Bilim Sanat Merkezi olmamasından duyduğu şaşkınlığa anlattığı konuşmasında şunları kaydetti:
"Olması gereken bir hususu yerine getirmek gerekirdi. Burada Atatürk Okulu vardı, çıktı, biz burayı 2 ayda hayırseverlerin katkısı ile yaptık. Buraya geldik önümüze bakmamız gerekiyor. Şuan 150 öğrenci var hedef 300 öğrenci. Bize biri geldi okul yaptırmak istiyorum dedi. Ben ilk kez bir kişi gelerek okul yapmak istiyorum dedi. Projeyi hazırladık, okullar bölgesine yapacağız. 150 çocuk belki geleceğin Türkiye’si için son derece önemli isimler olacaklar. Belki, insanlığın ülkemizin önünü açanlar buradan çıkacaklar.”
Okul Müdürü Serkan Çakır ise yaptığı konuşmada Ereğli için önemli bir merkezin hizmete girdiğini söyledi, emeği geçenlere teşekkür etti.
PROTOKOL YAĞMURDAN KAÇTI…  ÇOCUKLAR DEVAM ETTİ…
Konuşmalar sonrası öğrenciler dans gösterisi sergiledi. İlk dans gösterisi, hava durumu nenedi ile kısa kesildi. Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı yöresel halk oyunu ise o sırada okunmaya başlayan ezanın bitmesi için beklendi. Ezan sırasında “atıştıran”, tam oyun başladığında da şiddeti hızlanan yağmur nedeni ile protokol üyeleri oturdukları yerden ayrılarak korunaklı alana geçtiler. Bazı veliler yağmura aldırış etmeyerek halk oyununa devam eden öğrencileri alkışladılar. Sonrasında ise protokol üyeleri, açılış kurdelesini kestikleri okulu gezdi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran3
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın