Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HASTANE İNŞAATI ÇÖKTÜ; 1 KİŞİ ÖLDÜ

HASTANE İNŞAATI ÇÖKTÜ; 1 KİŞİ ÖLDÜ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Bartın’da, hastane inşası sırasında inşaatta meydana gelen göçükte bir kişi yaşamını yitirdi, bir kişide yaralandı.
Şiremirçavuş Mahallesi’nde sabah saatlerinde meydana gelen göçükte kamyon şoförü yaşamını yitirmiş, kepçe operatörü ise yaralanmıştı. Olaydan bir gün önce ise Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’un bölgeye giderek incelemelerde bulunduğu ve sosyal medya hesabından canlı yayın yaptığı ortaya çıktı. 
Tunç, yaptığı yayında şu ifadelere yer verdi: 
“Şu anda 400 yataklı Bartın devlet hastanesi inşaatının şantiyesindeyiz. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Çalışanlara kolaylıklar dilemek için geldik. Şu anda hızlı bir çalışma var. Bartın 400 yataklı devlet hastanemiz Şiremirçavuş Mahalle’mizde Bartın şehir merkezinde diyebiliriz. Yürüme mesafesinde ulaşılabilecek. 127 dönüm arazi üzerinde inşa ediliyor. 96 bin metrekare kapalı alanı olacak. İçerisinde 400 yatak, tek kişilik odalar, son sistem, eğitim araştırma hastanesi seviyesinde büyük bir sağlık kompleksini inşallah Bartın’a kazandıracağız.
ağlık Bakanımızla beraber seçimden önce temelini atmıştık. O günden bu yana hafriyat çalışmaları sürüyor. 27 ameliyathanesi olan büyük bir sağlık kompleksi inşallah 2.5 yıl içerisinde bitirilmesi söz konusu. Bölgedeki Kastamonu’nun ilçeleri, Zonguldak’ın ilçelerine de hizmet verebilecek kapasitede. Hasta başına 2 aracın burada aynı anda otopark yapabileceği büyük bir sağlık tesisini Bartın’a kazandıracağız. Bartın’a şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın