Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HASTA SAYISI ARTIYOR !.

HASTA SAYISI ARTIYOR !.

Kaymakam Çorumluoğlu,


Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, "Tamamen boşalan yoğun bakımlarımızda şu anda 8-10 hasta yatıyor. Dikkatli olmalıyız” dedi.

Ereğli'de aşılama sayılasının  il merkezine göre düşük olduğunu söyleyen Çorumluoğlu, " Aslında ilçe olarak kapasitemiz oldukça yüksek. Devlet ve özel hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız aşı olacak vatandaşlarımızı bekliyor. İlçemizde 25 bin aşılama sayısından halen yüzde 25’i gerçekleştirilebilmiş. Bu da düşük bir oran. Aşımızı ne kadar erken yaptırırsak, 28 gün sonra yapılacak ikinci doz sıranız da erken gelmiş oluyor. Bu sayede antikorunuz da bir gün önce oluşmuş olacak. Hepimiz kendimizi korumak zorundayız.”dedi.

SAYI VERMEDİ AMA..!

 Çorumluoğlu, ilçede ‘Mutandlı Covid-19’ virüsüne rastlandığını ifade ederek, “Bu da, eğer bulunduğunuz alanda mutand virüsü varsa, çift maskeye rağmen 5 dakika içerisinde birimizden diğerine bulaşıyor demektir. Bu konuda gerekli tedbirleri almalıyız. Bunu da başaracağımıza inanıyorum, Bugüne kadar Ereğli’ye ne zaman güvendiysem yarı yolda kalmadım. Bu konuda da yarı yolda kalmayacağımıza eminim. Kamu kuruluşları, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile birlikte biz bu Covid’i yeneceğiz.Çünkü artık yorulduk. Okullarımızda da her türlü tedbirler alınsın. Okul teftişlerine başladım, devam edeceğim” diye konuştu.

Gazetecilerin mutandlı virüs sayısına yönelik sorusuna “sayı veremem” diyerek yanıtlayan Çorumluoğlu, “aslında genel olarak ilçemizdeki virüs yayılımında azalma vardı. Ancak, tamamen boşalan yoğun bakımlarımızda şu anda 8-10 hasta yatıyor. Dikkatli olmalıyız” ifadelerini kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın7
üzgün4
kızgın3
gülücük1
hayran0
Çakmakçı Niyazi

25 Şubat 2021 - 11:59

Çok abartıyorsunuz yok vaka sayısı artıyor yok bilmem mi sen gazetecisin madem sokağı in bakalım şöyle bi sağına soluna evden çıkmayın demekle olmuyor o işler yevmiyeli çalışıp evine ekmek götüren insanlar var madem sayı artıyor 15 gün kimse çıkmasın zaten nasıl kısıtlama yapılıyor anlamıyorum kongreler de virüs yok galiba nerde mesafe gereken neyse yapılsın gemicik alacaklarına iş sahaları fabrikalar açılsın

Sebahattin ozarslan

25 Şubat 2021 - 08:18

Lokantaların kahvelerin acilen açılması lazım buralarda virüs olmaz açın bakakalim halki soyan marketler de yokmu yazik

Ömer Faruk Başar

24 Şubat 2021 - 23:00

Maske bahane maksat halka ceza yazmak her yerde geziyorum bana nıye bulamıyor kovit midir nedir mesafeden ceza yazıyorlar polis arabasına arka koltukta3kişi gidiyorlar sivil gitse mesafe ceza ben kahveye gidipte oyun oynayan bir kişi kovitten ölmedi bu nasıl iştir anlamadım işiniz gücünüz ceza yazmak bakalım kim ödüyecek

Yorum Yazın