Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HANGİ OKUL NE DURUMDA ?

HANGİ OKUL NE DURUMDA ?

Ereğli`deki okullarda son durum..


Ereğli’de etkili olan Sağanak yağışlı fırtına nedeniyle merkez ve köylerdeki çok sayıda okulda hasarlar meydana geldi.

LİSELERDE DURUM

Edinilen bilgilere göre; Ereğli lisesi, Borsa İstanbul Anadolu lisesi, Pere Reğis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karadeniz Ereğli Anadolu lisesi, 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip lisesi, Alemdar Anadolu Lisesi, Güneşli Çok Programlı Lise, Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Lise'nin yanı sıra Rehberlik Araştırma  Merkezi (RAM) ile Ereğli Özel Eğitim Uygulama Okulu binalarının çeşitli yerlerinde hasarlar oluştu.

ORTAOKULLARDA DURUM

Yine Ortaokullarda da; Cumhuriyet Ortaokulu, Kandilli Ormutçuk Ortaokulu, Bölücek Kadir-Nevişet Kameroğlu Ortaokulu, Gülüç Emin Ayhan Ortaokulu, Kışla Mahmut Likoğlu Ortaokulu, Ormanlı Çpal Ortaokulu, Gülüç Vesile Dikmen Ortaokulu, Kızılcapınar Ortaokulu binalarında da olumsuzluk yaşanırken, Merih Şule Ortaokulu’nun ise okul binasını belirleyen tel örgüleri fırtınadan zarar gördü.

İLK OKULLARDA DURUM

İlçe genelindeki İlkokullarda ise Kavaklık İlkokulu başta olmak üzere Erdemir İlkokulu, İhsan Yılmaz İlkokulu, Nimet İlkokulu, Ömerli İsmail Canbaz İlkokulu, Şehit Noyan Aydın İlkokulu, Bölücek Kadir-Nevişet Kameroğlu İlkokulu, Bakırlık Çınar Boru İlkokulu, Danişmentli İlkokulu, Kurtlar İlkokulu, Kayabaşı Alemdar İlkokulu ve Kızılca İlkokulu binaları da, yaşanan fırtına ve sağanaktan olumsuz yönde payını aldı.

ÇATILAR UÇTU, CAMLAR KIRILDI, ASANSÖRLER ARIZALANDI

İlçe genelindeki okulların bazılarının çatıları tamamen yada kısmen uçarken, yaklaşık tamamının çatı mebranları hasar gördü. Hemen hemen tamamında su sızıntıları yaşanan okullarda bazı binalarda camlar kırıldı, sınıflar su altında kaldı. Çatılardan uçan kereste ve kaplama parçaları çevreye yayıldı.

Çevrelerinde yıkılan ağaçlardan olumsuz etkilenen zarar gören okulların yanı sıra, dış kaplamalarında da hasarlı okul binalarına rastlandı. Hasar oluşan okullarda olası tehlikelere karşı doğalgaz ve elektrik hatları kapatıldı. Hasarsız okul binalarının azınlıkta kaldığı İlçede, hasarlı binaların çatı ve diğer olumsuzluklarının giderilmesi çalışmalarına ise başlandı.

Bazı okullarda tadilat sürecinin uzama ihtimaline karşı tatil süresinin uzayabileceği ifade ediliyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

üzgün3
şaşkın2
gülücük0
hayran0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo