Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORUZ ?

HANGİ ÇAĞDA YAŞIYORUZ ?

Ereğli`de sürekli kesilen elektrikler KOAH hastası vatandaş ve ailesini isyan ettirdi.


Ereğli  Kepez Mahallesinde  sürekli kesilen elektrikler vataşı canından bezdirdi. Mahallede yaşayan ve ileri derecede KOAH hastası olan Ali Lülleci, sürekli olarak elektrikli hava makinesi ile hayata bağlandığını, elektrik kesintisi nedeni ile cihazları kullanamadığını, aracında ki hava tüpü olmasa çok zor anlar yaşayacağını ifade etti.

 

Ereğli’ye bağlı Kepez Mahallesi Dağ Evleri Şehit Noyan Aydın Sokak sakinleri sürekli olarak kesilen elektriklerden dolayı artık bıktıklarını ifade ettiler. İddiaya göre öğleden sonra saat 14.00 kesilen elektriklerin akşam saat 20.00’de geldiğini ve çocuklarının ders bile yapamadığını ifade eden mahalle sakinleri, evlerin karanlık olmasından dolayı çocukların evde durmadığını ve sokaklara inerek PANDEMİ döneminde büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirdiler.

Bir iki fatura ödenmeyince elektriklerin direk kesildiğini ifade eden mahalle sakinlerinden Nejla Davul “Çoluk çocuk ders yapamıyor. Sürekli bu rezilliği yaşıyoruz. Işıklarımız yok. Evlerimize giremiyoruz. Bir hasta arkadaşımız var. Arabasının aküsüne bağladığı cihaz ile hav alabiliyor. Yeni doğum yapan arkadaşımız evden çıkamıyor. Çoluk çocuğumuz rezil. Kaç tane evde buzdolabı çamaşır makinesi yandı. Bu çoluk çocuk Pandemi döneminde sokaklarda. Bu rezillikle kaldık sokaklarda. Hangi asırda yaşıyoruz biz. İnsanlardan çatır çatır parasını almasını biliyorsunuz. Bir ay para yatırmayınca kapıya gelip mühür basmasını biliyorsunuz” diyerek tepkisini dile getirdi.

Uzun zamandır ileri derecede KOAH hastası olan ve hava makineleri ile hava almaya çalışan Ali Lülleci ise elektriklerin kesilmesi ile aracında ki hava tüpünden çektiği hortum ile hava almaya çalıştığını söyledi. Lülleci konuşmasında “Hava olmasa hayatım kararacak. Evde elektrikli hava cihazlarım var. Elektrik kesintileri yüzünden onları kullanamıyorum. Arabamda ki hava tüpünden çektiğim hortum ile hava almaya çalışıyorum” dedi.

Elektrik kesintileri nedeniyle sokağa dökülen vatandaşlar mahalleye gelen polis ekiplerine dertlerini anlattılar.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın