Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

HAMSİNİN KİLOSU NE KADAR?.

HAMSİNİN KİLOSU NE KADAR?.

Batı Karadeniz’in önemli sahil kentlerinden Düzce’nin Akçakoca ilçesinde hamsi bolluğu nedeniyle balıkçıların yüzü gülüyor. 

Gece saatlerinde denize avlanmaya açılan balıkçılar bol miktarda hamsiyle limana dönüyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamsinin, bir haftadan beri yoğun bir şekilde avlandığını söyledi.

Balıkçıların hamsi bolluğu nedeniyle yüzlerinin güldüğünü anlatan Karakaş, "Sezon boyunca böyle bir av yapamamıştık. Ereğli-Akçakoca-Karasu bölgesinde yaşanan hamsi bereketi, yüzleri de güldürdü. Satıştan balıkçı, ucuz balık yemekten de vatandaş mutlu oldu. Balıkçılarımız ciddi bir motive ile avlarına devam ediyor." dedi.

Hamsinin kilogram fiyatının bir haftada büyük oranda düştüğünü dile getiren Karakaş, "Bereket, tezgahlara da yansıdı. Bir hafta önce 20 lira olan hamsi şimdi 5 liraya gidiyor. Vatandaş da bundan memnun. Havalar böyle gittiği sürece fiyatlar bu seviyede devam edecektir, Türkiye de balığa doyacaktır." diye konuştu.

Balıkçılardan Namık Ünlü (46) ise bu sezon hiç ummadıkları bir hamsi ile karşılaştıklarını belirterek, "Bereket çok güzel. Devamı var mı onu hiç bilemiyoruz. Belki de bu akşam sondur. Bu bereket yorgunluğumuzu bastırıyor. Avladığımız hamsi de iri, güzel." ifadelerini kullandı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın