Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası

Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası

Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü


Diyarbakır’da gerçekleştirilen Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası’na katılan Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü’nün 7’inci oldukları bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, 13 ayrı kulübün katıldığı şampiyonada Cemil Soydan yönetmenliğinde Ereğli ekibi, dereceye girdiği Kırşehir yöresine ait oyunla Kırşehir’ de de adından söz ettirdi.

KIRŞEHİR MEDYASINDAN ÖVGÜ…
Kırşehir medyasında çıkan haberde “Ereğli Belediyesi tarafından kurulan Halk Oyunları Kulübü, Kırşehir türküleri ve halkoyunları ile yıllardır yarışmalara katılırken; birçok tören ve açılışlarda Kırşehir kültürünü yaşatıyorlar. Kırşehir halkoyunlarının sahipsizliği ve bu kültürün yaşaması için yıllarca kendi imkanları ile ayakta kalmaya çalışan derke ve kulüpler, şehrin yöneticilerinden ilgi ve destek görmeyince halkoyunları ekipleri dağılıp gitti. Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü, son olarak Diyarbakır'da düzenlenen Türkiye Finalinde Kırşehir türkülerini seslendirip, halkoyunları gösterisi yaptı. 13 ekiple yarışan Karadeniz Ereğli Belediyesi Halk Oyunları Kulübü, yarışmada Kırşehir yöresi halk oyunları ile 7'nci oldu” sözlerine yer verildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo