Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

’HALEP’E ELİNİ UZAT’!..

’HALEP’E ELİNİ UZAT’!..

Ereğli Belediyesince, "Halep’e Elini Uzat" adında yardım kampanyası başlatıldı.

İlçedeki özel bir otelde düzenlenen kampanya tanıtımı, saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, İslam coğrafyasında yaşanan dram ve zulme bir tek Türkiye’nin seyirci kalmadığını, Birleşmiş Milletlerin mazlumlara yardımcı olmak yerine katliama göz yuman bir kuruluş haline geldiğini ifade etti.

Son günlerde, "Suriyeli erkekler askere alınıp savaşa gönderilsin" denilerek polemik yaratıldığını ifade eden Çaturoğlu, şunları dile getirdi:

"Biz Suriye’de toprak kazanalım onların topraklarını kendi topraklarımıza katalım diye durmuyoruz. Biz Gaziantep’i, Kilis’i, Türkiye’yi savunmak için Suriye topraklarındayız. Antep’e, Kilis’e toplar, havan mermileri düştüğü zaman, ’niye müdahale etmiyorsunuz?’ diyenler biz ülkemiz için şehit vererek mücadele verdiğimizde, ’sizin orada ne işiniz var?’ diyorlar. Bizim orada işimiz var. Bunlardan birincisi kendi güvenliğimiz için ikincisi de Çanakkale’deki ölümüne mücadelede nasıl Halep, Hama, El Bab’dan gelip orada savaştıysa bizim onun için orada işimiz var."

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu da ilçe halkını yardım kampanyasına destek vermeye çağırdı.

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise Osmanlı’nın gözbebeklerinden biri olan Halep’te yıkım, acı, ızdırap ve dram yaşandığını söyledi.

Anne, baba ve evlatların öldürüldüğü Halep’te yaşananları batılı ülkelerin görmezden gelerek sessiz kaldığını anlatan Uysal, "Bu insanlık dramı karşısında kılını bile kıpırdatmadılar. Bundan dolayı bizim Halep’e, Müslüman vatandaşlarımıza, insanlığa el uzatmamız lazım." diye konuştu.

"Halep’te taş üstünde taş bırakmadılar." diyen Uysal, "Oradan kaçanlar mülteci durumuna, acı ve ızdırap içine düştü. Deniz aşırı ülkelere kaçanlar, kaçmak zorunda kalanlar, denizlerde boğuldular. Dalgaların kumsallara bıraktığı çocuk ve bebek cesetlerinin sadece fotoğraflarını gördük. Bizlerin Halep’e yardım elini uzatmamız lazım. Türkiye tarihi boyunca her zaman mazlumların ve mağdurların yanında olmuştur." ifadesinde bulundu.

Uysal, savaşın bitmesi, yardımların bölgeye ulaştırılması ve kalıcı barışın tesisi için başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım’ın bu konuda gayretlerine kendilerinin de Ereğli halkı olarak duyarsız kalmadıklarını belirterek herkesi yardım elini uzatmaya davet etti.

Ereğli Belediyesine yardımların ulaştırılması istenen toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Deniz Kurmay Albay Aykut Manioğlu, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Tufan, İlçe Emniyet Müdürü Fahri Küçük, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 
WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın