Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Gururumuzsun Dilan Yazıcıoğlu

Gururumuzsun Dilan Yazıcıoğlu

Türkiye ikincisi olan Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu ödülünü aldı.


Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Kalemler Projesi kapsamında “Genç Kalemler’in Dilinden 15 Temmuz “ adlı hikaye yarışmasında Türkiye ikincisi olan Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu ödülünü aldı.

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünün genç yazarlar yetiştirme amacıyla yürüttüğü “Genç Kalemler” projesi kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen 15 Temmuz konulu hikaye yarışmasının ödül töreni Muğla Sıtkı Koçman üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Alaplı İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Ercan Acar, Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Ümit Türkoğlu,Türkiye ikincisi olan Alaplı İMKB Anadolu Lisesi 10/C sınıfı öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu’nun babası Muharrem Yazıcıoğlu da katıldı.

Muğla Valisi Amir Çiçek ile İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, protokol üyeleri ve öğretmen, idareci ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen törende konuşan Muğla Valisi Çiçek “15 Temmuzu bizzat yaşamış bir insan olarak Genç Kalemlerin Dilinden 15 Temmuz hikaye yarışmasına tüm Türkiye’den bu kadar yüksek katılım olması beni gururlandırdı. 15 Temmuzda milletimizin yazdığı destanı gençlerin hikayelerine dökmesi bizi ziyadesiyle memnun etti.” dedi.

Törende; Karaman Larende Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Furkan Şaşma’nın eseri Kelebek Dokunuşları birincilik ödülüne, Zonguldak Alaplı İMKB Anadolu Lisesi öğrencisi Dilan Yazıcıoğlu’nun eseri Vatan Uğruna ikincilik ödülüne, İstanbul Vefa Lisesi öğrencisi Aslıhan Aydoğan’ın yazdığı Son Bir Ses adlı hikaye üçüncülük ödülüne ve Muğla Milas Gürel Lök Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yılgörcan Güçlü’nün yazdığı 15 Temmuz adlı hikaye Muğla İl Milli Eğitim Özel Ödülüne layık görüldü. Katılımcılarla toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sona erdi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın