Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÜREŞÇİLER KIRKPINAR’A HAZIRLANIYOR

GÜREŞÇİLER KIRKPINAR’A HAZIRLANIYOR

 Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Aktif Spor Kulübü yağlı güreş takımı Kırkpınar’a hazırlanıyor.

Aktif Spor Kulübü Başkanı Yağlı Güreşçi Hüseyin Uğuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 22-24 Temmuz’da yapılacak 655. Kırkpınar Yağlı Güreş müsabakalarına hazırlandıklarını söyledi.

Ramazan ayında, 35-40 derece sıcaklığa rağmen Kırkpınar’a 40 sporcuyla hazırlandıklarını ifade eden Uğuz, "Bu yıl 22-24 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan Kıkpınar Yağlı Güreşlerine en iyi şekilde çıkmak için ramazan ayı da olsa hazırlıklarımızı sürdürüyoruz." dedi.

Sıcak hava olmasına rağmen çalışmalarında tempoyu hiç düşürmediklerini vurgulayan Uğuz, Kıkpınar’da derece yapmanın çok önemli olduğunu söyledi.

Genç sporcuların müsabakalara ciddiyetle hazırlandıklarını ifade eden Uğuz, "Hafta 2 gün yaptığımız antrenmanları ramazandan sonra hafta 5 güne çıkartarak Kırkpınar’a hazır hale geleceğiz. Tabi ondan önce çeşitli bölgelerde yapılacak olan yağlı güreş turnuvalarına katılacağız. Tek hedefimiz Kırkpınar, hazırlıklarımız buna göre sürdürüyoruz. Bize destek veren Alaplı Belediye Başkanımız Nuri Tekin’e, kaymakamımıza, ve güreşseverlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın