Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÜNDE 20 VAKA !.

GÜNDE 20 VAKA !.

Ereğli`de vefat sayısı 20`yi geçti, günlük vaka 20`in altına düşmüyor.


Kdz. Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu başlangıçta Korona Virüs ile ilgili iyi bir sınav veren Ereğli’de sürecin  kötüye gittiğini söyledi.

Ereğli FM canlı yayınında konuşan Çorumluoğlu, “Ereğli başlangıçta Korona Virüs ile mücadelede iyiydi. Ancak 36 gün önce 4 ölü vardı, şimdi 20’yi geçti. Günlük vaka 20’den aşağıya düşmüyor. Serviste 40, yoğun bakımda 10 hasta yatıyor. Armutçuk TTK'da 8 vaka var. Bu rahatlık, bu duyarsızlığı anlamıyorum. Personel artık yoruldu. Ereğli’de elde tesbihle maskesiz gezenler var. Bu, bu işe emek verenlere hakarettir. Sokakta sarılmayın öpüşmeyin.” dedi.

Konuşmasında “Gizlilik kararı olmasa  yaşananları anlatsam inanamazsınız.” diyen Çorumluoğlu, “Bir evlat nasıl annesine bu virüsü bulaştırır. Bir tabanca ile anneni öldürmekle, virüsü eve getirip anneni öldürmek arasında fark yok. Ereğli’de her gün kahvehane de okey oynanıyor, inanamıyorum. Bana Korona arttı diyen oluyor, sanki Korona’yı ben yayıyorum. Hem Korona arttı diyor hem de  maskeyi beni görünce takıyor. Maske den 900 lira ceza yazıyoruz, her halde zengin tınlamıyor.1 cezayı 1 dakika bekletmiyorum.” şeklinde konuştu.

Çorumluoğlu, “Beni üzmeye, emeği hiçe saymaya hakkınız yok.Esnafların yaklaşımı önemli. Herkes sattığına bakıyor. Çalışanında vaka çıkanın işletmesini kapatınca veryansın ediyor. Şehrin bazı noktaları trafiğe kapatabiliriz. Çay ocaklarını da  kapatabiliriz.” ifadelerini de kullandı..

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın5
gülücük2
hayran2
şaşkın2
üzgün2
Halktan biri

08 Ekim 2020 - 00:38

Dilimde tüyler bitti artık insan uyarmaktan sayın kaymakamım. Otobüs şoförleri bile dikkat etmiyor, uyarmıyorlar. Insanlarla tartışmaktan yoruldum. Pazara gidiyoruz çenesinde maske dibine giriyor uyarınca burası pazar deyip arkamdan bağıran insanlar. Duyarsızlıkları yüzünden bu hale geldik bravo herkese. Sağlıkcılarin o tulum içindeki hallerini akıllarına getirseler keşke!

Yorum Yazın