Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÜLDÜRDÜ... DUYGULANDIRDI!..

GÜLDÜRDÜ... DUYGULANDIRDI!..

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, 91.7 frekansından yayın yapan Ereğli FM’de Fikri Kapan’ın hazırlayıp sunduğu "Fikri Kapan’la Burada Konuşalım" programına konuk oldu.

“Gezi’nin denizi” olarak lakap takılan Yavuzyılmaz, Kapan ile sohbet ortamında başlayan programda özgeçmişinden eğitim öğretimine, siyasi hayatına sosyal yaşamına kadar kendisini anlattı. Milletvekilliğine neden aday olduğundan, Türkiye’deki temiz siyaset ihtiyacına kadar birçok konuya değinen Deniz Yavuzyılmaz,Türkiye şartlarında, bir genç olmanın zorluğundan bahsetti.

Kapan’ın her sorusuna açıklıkla yanıt veren genç aday, bir halk çocuğunun mücadele etmeden bir noktaya gelmesinin çok zor olduğunu dile getirdi.

Yavuzyılmaz, bu zorluğun her geçen gün daha da arttığını, mevcut şartlar düzeltilmediği taktirde gençliğin tamamen tıkanacağını ifade ederken, “isteyen herkes dilediğinde vekillerine ulaşabilmelidir, siyasiler de ’temiz siyaset’ yolunu benimsemeliler ve halkla iç içe olmalıdırlar” dedi.

Meselenin milletvekili olmak olmadığını asıl meselenin çözüm odaklı çalışmak olduğunu belirten Yavuzyılmaz, Kapan’ın sorusu üzerine siyasi yaşamındaki anılarını da anlattı.

Öğrencilik döneminde arkadaşlarıyla hazırladıkları “Eğitim’de Değişim” isimli projelerini, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ulaştırabilme serüveninden bahseden Deniz Yavuzyılmaz, bu anısı ile dinleyenlere neşeli dakikalar yaşatırken, Gölcük Depremi’nde katıldığı AKUT çalışmaları sırasında, Türkiye Taş kömürü Kurumu’ndaki madencilerden oluşan kurtarma ekibinin alana girdiğini görenlerin yaşadıkları sevinci anlatması ise Kapan’ı duygulandırdı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren programda bölgenin yaşadığı sorunlara da değinen Yavuzyılmaz, CHP’nin iktidara gelecek milletvekili sayısına ulaşması durumunda, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı ve bir çoğunun Zonguldak’ı yakından ilgilendiren projelerin hayata geçirileceği sözünü verdi.

Chp Zonguldak Milletvekili Adayı Deniz Yavuzyılmaz, program sonunda teşekkür ettiği yayın ekibine, Zonguldak genelindeki ziyaretlerinde dağıttığı çam fidanlarından birini Ereğli FM Sorumlu Müdürü İlknur Turt Kanca’ya hediye etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo