Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

MAHALLESİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇALIŞMA

MAHALLESİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜREN ÇALIŞMA

Bazı mahalle yollarının kenarlarına yapılan 7 kilometrelik Oto Korkuluk ve Bariyer Montajına başlayan Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin bu uygulamasından mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri çok memnun.

Güldere Mahallesi’nde yapımına başlanan oto korkuluk ve bariyer montajının mahalle halkının yüreğine su serptiğini belirten Mahalle Muhtarı Ali Tezcan, 1800 metre uzunluğundaki bariyer montajının bitmek üzere olduğunu belirtti.

Muhtar Özcan, “Mahallemizin yerleşim yerleri ve yolları genelde uçurum ve dere kenarında. Yollarımızda göçen noktalarda daha önceleri ölümlü kaza riski yaşanmıştı. Bırakın arabayı aşağıya insan düştü ve biz 3 gün sonra bulduk. Mahallemizin 3 ayrı sokağında Avrupa standartlarına uygun şekilde oto kontrol bariyeri montajı sürüyor.

Bu durumdan mahallelimiz çok memnun. Bu çalışmayla birlikte yollarımız daha güvenli hale geldi. Başta Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Uysal olmak üzere belediyemizin tüm çalışanlarına, idareci ve yöneticilerine mahalle halkı adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Yola akan suları tahliye eden ve elektrikleri Enerji-Sa müdürü ile görüşerek yer altına aldırtan ve doğalgaz konusunda Dergaz yetkililerini de harekete geçiren Başkan Uysal’a bunun içinde ayrıca teşekkür ediyor ve Ereğli için yaptığı çalışmalarını takdir ediyoruz.” dedi.

Öte yandan Kıyıcak, Göktepe, Dağlar, Kepez, Kocaali ve Çavdarlı gibi güzergâhları tehlike arz eden noktalardaki bariyer çalışmaları karayolları standartlarına uygun olarak yapımı sürdürülüyor.  

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo