Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GSM OPERATÖRÜNÜN İSMİ SÖYLENSİN!..

GSM OPERATÖRÜNÜN İSMİ SÖYLENSİN!..

Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği’nde yaptığı değişikliği değerlendirdi.

Tüketicilerin "her yöne" tarifeleri seçmesi dolayısıyla uyarı tonu uygulamasının işlevi, gerekliliği ve özelliğinin, amaca uygun olmaktan uzaklaşmaya başladığını bildiren Deniz, tüketicilerin de bu uygulamadan rahatsız olduğunu vurguladı.

Deniz, tüketici beklentisi doğrultusunda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından alınan "uyarı tonu" uygulamasının kademeli olarak kaldırılması yönünde alınan karardan 29 Kasım itibarıyla geri adım atıldığını ifade etti.

Deniz, şöyle konuştu:

"Uyarı tonu uygulamasında geri adım, sektörün ulaşmış olduğu büyüklük, tarifeler arasındaki farkların ortadan kalkmış olması ve en önemlisi sektördeki hakim firmaya karşı tüketici lehine rekabeti engelleyecek nitelikte olması nedeniyle çağ dışı bir yaklaşımdır. Tüketici Birliği Federasyonu olarak bu saptamalar ışığında, Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği’nin 18. maddesinin değiştirilerek, arayan abonelerden tercih edenler dışındaki aboneler için uyarı tonu uygulamasının sona erdirilmesini, uyarı tonu almayı tercih eden tüketiciler için de uyarı tonu yerine aranan GSM operatörünün isminin söylendiği uyarı sesi uygulamasının başlatılmasının tüketici yararına olacağı görüşündeyiz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın