Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Grev sona erdi,Hastaneye kaldırıldılar!.

Grev sona erdi,Hastaneye kaldırıldılar!.

Bartın’da, sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla açlık grevi yapan ve dün hastaneye kaldırılan 3 hayvanseverin açlık grevi sona erdi.

İnkumu beldesindeki şehir çöplüğünde, sokak hayvanlarına şiddette "dur" demek ve 5199 sayılı yasada değişiklik yapılması amacıyla 19 Şubat’ta açlık grevine başlayan Ayşe Köse (46), Uğurcan Saban (18) ve Sevim Arkan (44) eylemlerine son verdi.Hayvan Hakları Savunucusu Arkan,  yaptığı açıklamada, son zamanlarda hayvanlara yönelik artan şiddete dikkati çekmek için açlık grevine başladıklarını söyledi.

Arkan, "Şükürler olsun sesimizi duyurduk. Bize olan destekleriniz için size de çok teşekkür ediyorum, çünkü sizler bizim sesimizi duyurdunuz. Çünkü bu sorun sadece benim veya bir başkasının değil, hepimizin sorunuydu." diye konuştu. 

Bir kediye, bir köpeğe şiddet yapan birinin, çocuğa daha fazlasını yapabileceğine işaret eden Arkan, şöyle dedi:

"Sokak hayvanına şiddet uygulayanlar bir çocuğa neler yapmaz? Bunu insanların algılamasının gerektiğini düşünüyorum. Hastanelik olana kadar grevimize devam ettik. Bilincimi kaybetmek üzereyken sağlık ekipleri sağ olsun gelip aldı bizi. AK Parti Milletvekilimiz Yılmaz Tunç hastaneye geldi ve bize söz verdi. Milletvekilimize ve Cumhurbaşkanımıza güvenerek greve son verdik. Ama takipçisiyiz, Ankara’ya gideceğiz. Yasa için ne gerekiyorsa herkes elinden geleni yapacak. Ben buradan herkes sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun."

Eylemcilerden Uğurcan Saban da "Amacımıza ulaştığımızı düşünüyoruz. AK Parti Milletvekili Yılmaz Tunç’tan sözümüzü aldık. Bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyoruz. Bu savaş Ayşe ve Sevim ablanın ya da benim savaşım değildi, tüm hayvanseverlerin savaşıydı. Herkese teşekkür ediyorum destekleri için." diye konuştu. 

Bartın’da 3 hayvansever, İnkumu beldesindeki şehir çöplüğünde, sokak hayvanlarına yönelik şiddete dikkati çekmek ve Hayvanları Koruma Kanunu’nun yeniden düzenlenmesi için 19 Şubat’ta açlık grevine başlamış, sağlık durumlarının kötüye gitmesi üzerine dün savcılık kararıyla hastaneye kaldırılmışlardı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın