Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÖZYAŞLARIYLA TEPKİ GÖSTERDİ!..

GÖZYAŞLARIYLA TEPKİ GÖSTERDİ!..

Ereğli’de düzenlenen "Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"nda 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarına ağlayarak tepki gösteren Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, "Benim dedelerim hiçbir Ermeni’ye soykırım uygulamadı" dedi.

Mailoğlu, bir otelin salonundaki "1. Bölge Anadolu İmam Hatip Liseleri Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması"nda yaptığı konuşmada, son günlerde 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarının en çok konuşulan konulardan biri olduğunu söyledi.

Ermeni iddialarına ilişkin sözleri, Papa başta olmak üzere herkese iade ettiklerini anlatan Mailoğlu, Ermeni ayaklanmasının önlenmesi amacıyla çıkarılan tehcir uygulamasında hatalı olduğu iddiasıyla yargılanan ve işgalci güçlerin baskısıyla 10 Nisan 1919’da idam edilen Boğazlıyan Kaymakamı Kemal Bey’in hikayesini anlattı.

Ağlayarak güçlükle konuşan Mailoğlu, İzmir’de 2004’teki görevi döneminde, TBMM’nin 14 Ekim 1922’de çıkardığı özel bir kanunla "milli şehit" ilan edilen Kaymakam Kemal Bey’in kızını bularak elini öptüğünü belirtti.

Vali Yardımcısı Mailoğlu, Çanakkale’de dedelerinin şehit olduğunu vurgulayarak "Dedelerimin şehadetinden dolayı yüreğim hiç acımaz, şereftir. Ancak Kemal bey ve benzeri vakalar bir iftiraya uğramış gibi hissettiğimden beni kahreder ve üzer" diye konuştu.

Zaman zaman duygulanarak konuşmasını sürdürmekte zorlanan Mailoğlu’na, yarışmayı izleyenler alkışlarıyla destek verdi.

Etkinliğe, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, İlçe Müftüsü Recai Albayrak, Zonguldak, Bolu, Ankara, Karabük, Bartın, Kastamonu, Çankırı, Çorum, Sinop, Kırıkkale ve Ereğli Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo