Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÖKYÜZÜ RENGARENK!.

GÖKYÜZÜ RENGARENK!.

Tarihi ve Turistik yerler gezisi ve Bisiklet yürüyüşü ile başlayan Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerinin ikinci gününde Radar Tepe’de uçurtma şenliği düzenlendi.

Uluslararası Halk oyunları ekiplerinin de gösterileri ile renk kattığı etkinlikte gökyüzü rengârenk oldu. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’da alana giderek uçurtma uçurdu, başta çocuklar olmak üzere tüm katılımcılarla sohbet etti.

UYSAL’A ZİYAERTÇİ AKINI

Kdz. Ereğli Belediyesinin, Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri kapsamında Kardeş Kent Protokolü imzaladığı Çin Jihua Delegasyonu ilçeden ayrılmadan önce Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a veda ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Jinhua Belediye Başkan Yardımcısı Ms.Liu Jingfei, Uysal’a konukseverliği için teşekkür etti. Başkan Uysal’ı Kasım ayında Jinhua’da yapılacak fuara davet eden Ms.Liu Jingfei, iki gün yolunca kendilerine yakın ilgi gösteren Ereğli halkına da teşekkür etti. Uysal, Çin heyetinin ilçeyi ziyaretinin memnuniyet verici olduğunu belirterek, imzalanan kardeş kent protokolü ile ikili ilişkiler anlamında güzel işle başaracaklarına inandığını söyledi. Uysal, fuar davetine de katılabileceklerini belirtti. Ayrıca şenlik kapsamında sergi açılışı yapan ressamlar ve Görsel Sanatlar Derneği üyeleri ile Kıbrıs Halk Oyunları ekibi de, başkan Uysal’ı ziyaret etti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo