Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GÖKBAKAR: TEK KAYGIM GÜLDÜRMEK

GÖKBAKAR: TEK KAYGIM GÜLDÜRMEK

Oyuncu ve komedyen Şahan Gökbakar, "İnsanlar kendi aralarında konuşurlarken argo şeyler konuşup gülerler, bu gayet doğaldır, normaldir. Biz de filmlerimizde kullanıyoruz. Kullanmaya da devam edeceğiz" dedi.

Türk sinemasının en çok izlenen filmleri arasına giren "Recep İvedik" serisiyle kendisinden çokça bahsettiren Şahan Gökbakar, yeni filmi "Osman Pazarlama"ya ve sinema sektörüne dair AA muhabirine açıklama yaptı.

İnsanlara dokunarak yaşadığını, sokakta sohbet etmeyi sevdiğini aktaran oyuncu, "Metrobüse bindim, vallahi ben bindiğimde boştu. Çok bir sıkıntısını çekmedim ama çok kalabalık oluyormuş. Galiba o anına denk gelmedim" diye konuştu.

Filmlerinde, toplumun eğlendiği konuları işlediğinin altını çizen Gökbakar şunları söyledi:

"Tek kaygım güldürmek. Nasıl olduğu benim için önemli değil. Birçok yolu var. Filmlerin içinde kullandığımız, aslında dünyada da ortak olarak kullanılan belli başlı şeyler var güldürmek için. Biz de onları kullanıyoruz. Durum komedileri, laf komedileri, hikayesel komiklikler, sürekli meydana gelen aksaklıklar, tip komedileri bu filmde de bolca var. Argo kullanıyoruz bazen. Laf ediyorlar işte, ’Çok mu argo var?’ diye ama hayatın içinde varsa filmlerde de olacaktır. Olması da gerekir."

"Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var"

Gökbakar, kendisine yöneltilen eleştirileri yersiz bulduğuna dikkati çekerek, "Recep İvedik serilerinde böyle çok küfür var falan diye bir dönem bir şey başlamıştı. Sonra baktılar ki yok yani. Filmin içerisinde galiz küfür diye adlandırılan küfürler hiçbir zaman yok. Bizim filmlerimizde daha çok argo kullanımlar, el vücut hareketleri var. Bunlar da herkesin kullandığı şeyler zaten. Çok normal, hayatın içinde zaten yapmasak garip olur. Çok steril Türk insanı filmi yapıp, çok steril bir ortam anlatamazsın" dedi.

"Recep İvedik"in devamının geleceğini dile getirerek, "(Recep İvedik) Askere gitmeyecek. Sakallı bir tip ya, askerde öyle gezemez papaz gibi. Kesmesi gerekecek sakalını. Recep İvediklikten çıkacak iş. Sakalsız bir Recep İvedik hayal edemiyorum. O yüzden asker planı şu an yok kafamda. Bu Ağustosun sonunda çekeceğiz ’Recep İvedik 5’i. Yine çok komik bir film olacak. Aşağı yukarı senaryosu bitti kafamda" açıklamasında bulundu.

"Bu film de gayet neşeli, eğlenceli, gülerek eğlenerek çektiğimiz bir film oldu"

Şahan Gökbakar’la birlikte "Osman Pazarlama"nın senaryosunu yazan ve aynı zamanda filmin yönetmen koltuğunda oturan, Şahan Gökbakar’ın kardeşi Togan Gökbakar ise, "Şahan beyle çektiğimiz 7. film olduğu için alıştık birbirimize ve keyifle çekiyoruz filmlerimizi. Bu film de gayet neşeli, eğlenceli, gülerek eğlenerek çektiğimiz bir film oldu" sözlerine yer verdi.

Aşık olduğu kızla evlenebilmek için başarılı bir iş adamı olabilmeyi hedefleyen "Osman Şaşmaz" karakterinin maceralarını konu edinen "Osman Pazarlama", 19 Ocak’ta gösterime girecek.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın