Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GENEL MÜDÜRÜ KONUŞTU !.

GENEL MÜDÜRÜ KONUŞTU !.

Bazı çalışanlarında pozitif vaka görülen fabrikanın Genel Müdürü sessizliğini bozdu.


Dinarsu İmalat Ve ticaret T.A.Ş (AK-AL)  Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Aksoy, Pandemi döneminde alınması gereken tüm önlemleri aldıklarını belirterek,“Ülkemizde ilk vakaların görüldüğü tarihten itibaren işletmelerimizde sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu tedbir ve tavsiyeler doğrultusunda önlemlerimizi aldık ve almaya da  devam ediyoruz.” dedi.

Aksoy, “Fabrikamızda süreci takip edecek iş yeri hekimimiz, iş sağlığı güvenliği sorumlumuz ve bölüm sorumlularımız ile bazı çalışanlarımızdan oluşan ekipler kurduk.Servis arabalarımız iki katına çıkarılarak servislerde sosyal mesafeyi koruyacak şekilde oturma düzeni sağladık, her alanda özellikle yemekhane de yeni düzenlemeye gittik.İşe gelişlerde, yemek arası yemekhane girişlerinde ateş ölçümleri yapılarak her şeyi kayıt altına aldık. “ifadelerini kullandığı açıklamasını şöyle sürdürdü.

“Alaplı ilçemizde ilk vakanın görülme tarihi 27 Mart. Daha sonra 2 Nisan’da komşumuz bir firmada vaka olduğu haberini aldık.Bu haberi aldıktan sonra hem kendi çalışanlarımızın sağlığını korumak için hem de Alaplı’da bulaşın baskı altına alınmasını kolaylaştırmak adına 3 Nisan sabahından itibaren 2 hafta süreyle fabrikamızda üretimi durdurduk. Bu arada önlemlerimizi daha da artırarak 20 Nisan’da tekrar üretime başladık.

Bir ay sonra 21 Mayıs günü fabrikamızda çalışan 2 arkadaşımızın pozitif olduğunu öğrendik ve hemen o gün yaklaşık iki hafta süreyle üretimi durdurma kararı aldık.

22 mayıs günü Alaplı ve Ereğli ilçe sağlık müdürlüğümüzce yaklaşık 100 çalışanımıza fabrikamızda test yaptırdık ve semptom göstermeyen ama pozitif olan 5 arkadaşımızı daha tespit etmiş olduk ve karantina süreçlerinin başlatılmasını sağladık.

Böylelikle bulaşın önünü kesmiş ve daha fazla çalışanımızın hastalığa yakalanmasını önlemiş olduk. “

SÜRECİ EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETTİK !.

Aksoy açıklamasını şöyle sürdürdü; “Biz 850 kişilik bir ekibiz, çalışanlarımızın ailelerinden ilçe içinde farklı yerlerde özellikle hizmet sektöründe çalışanların da olduğunu düşünürsek Alaplı ve köylerinde nerdeyse her hane ile teması olabilecek bir sayımız var, Hal böyle iken ve tedbir konusunda ilçe içinde tedbirleri en üst düzeyde alan firma olduğumuz halde bizlere, çalışanlarımıza veya yetkili mercilere sormadan yanlış bilgilerle hiç tedbir alınmadığı, üretim durdurulmadığı, denetim yapılmadığı ve sanki virüsün fabrikamızdan çıktığı ve çalışanlarımızdan ilçeye yayıldığı izlenimi vermeye çalışan yazılı ve sözlü demeçler oldu.

Bu tür açıklamaları en azından burada çalışan ve tedbirler neticesinde çalışma konforu olumsuz etkilenen çalışanlarımıza, büyük fedakarlıkla çalışan sağlık çalışanlarına yapılmış bir haksızlık olarak görüyorum.Bu süreçte firmamız hakkında doğru olmayan bilgileri yaymaya çalışanlarla ilgili gerekli hukuki takipleri yaptıracağız.Ülkemiz için, ilçemiz için sorumluluklarımızın farkındayız, herşeye rağmen çalışmaya, üretmeye, büyümeye ve istihdamımızı artırmaya devam edeceğiz.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
gülücük1
hayran1
üzgün1
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın