Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Genç Boksörün Milli takım sevinci!.

Genç Boksörün Milli takım sevinci!.

Arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Boksa başlayan Lise öğrencisi Öznur Özsoy, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ay-yıldızlı formayı giymenin hayalini kuruyor

Kdz. Ereğli ilçesinde, yaklaşık 1,5 yıl önce başladığı boksta kısa sürede gösterdiği başarının ardından milli takım kampına çağrılan Öznur Özsoy, Avrupa ve dünya şampiyonalarında ay-yıldızlı formayı giymenin hayalini kuruyor. Arkadaşının tavsiyesi üzerine boksa başlayan Ereğli Merkez Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Öznur Özsoy, Ereğli Belediyespor’un bünyesinde çalışmalarını sürdürüyor. 

Geçen sene Türkiye Yıldız Genç ve Büyük Kadınlar Ferdi Boks Şampiyonası’nda başarılı olamayan Öznur Özsoy, bir yıllık yoğun çalışmanın ardından geçen ay Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen aynı organizasyonda, yıldızlar kategorisinde, 48 kiloda Türkiye ikincisi oldu. 

Kısa sü gösterdiği başarılarla dikkatleri üne çeken ve Yıldız Kızlar Milli Takımı kampına davet edilen 16 yaşındaki boksör, uzun yıllar giymeyi hayal ettiği ay-yıldızlı formayla Avrupa ve düşampiyonalarında Tü#39;yi temsil etmek istiyor. 

 

"Her gün antrenman yaptım, çok çalıştım"

 

Öznur Özsoy, yaptığı açıklamada, 1,5 yıldır boksla ilgilendiğini belirterek, "Geçen yıl Türkiye Yıldız Genç ve Büyük Kadınlar Ferdi Boks Şampiyonası’na gittim. Elenmeme rağmen umudumu kaybetmedim, daha da hırslandım. Her gün antrenman yaptım, çok çalıştım." diye konuştu. 

Geçen ay Muğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda finale kalmayı başardığını anlatan genç boksör,  "Finalde Avrupa ikincisiyle karşı karşıya geldim. İyi bir maç yaptım ancak 3-2 kaybettim. Kaybettiğim için üzülmüyorum, çünkü daha çok hırslanıyorum." ifadelerini kullandı. Öznur, milli takım kampına davet edildiği haberini öğrendiğinde büyük bir sevinç yaşadığını aktararak, şunları söyledi:"Milli takım kampına çağrılmam benim için umut oldu, mutlu oldum. Milli takımda daha iyi yerlere geleceğim. Avrupa ve dünya şampiyonasına gitmeyi çok istiyorum. Umarım bu çalışmalarım boşa gitmez." 

Okulda başarılı bir öğrenci olduğunu da vurgulayan Öznur Özsoy, kadınlara boksu tavsiye ettiğini sözlerine ekledi.

Güven: "Milli formayı uzun yıllar giyecektir"

Ereğli Belediye spor Antrenörü Cemal Güven, kısa süre önce boksa başlayan Öznur’un, ciddi bir başarı elde ettiğini, gelecekte de Türkiye’ye önemli madalyalar kazandıracağına inandığını dile getirdi. Genç boksörün kilosunda Türkiye şampiyonluğunu kıl payı kaçırdığını belirten Güven, "Finalde milli boksörle karşı karşıya geldi. İyi mücadele etti ama kaybetti. Milli takım kampına çağrıldı. Umut ediyorum ki milli formayı uzun yıllar giyecektir." değerlendirmesinde bulundu.

Güven, Öznur’un hırslı bir sporcu olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

"Öznur, hiç ara vermeden antrenmanlara devam etti. Becerisinin yanı sıra özel maçlar yaparak da formunu yükseltti. Kilosunda Türkiye’deki en iyi 3 boksörden biri. Milli formayı giyecek hırslı bir sporcu. Gece gündüz boksla yatıp kalkıyor. Çalışmaktan bıkmıyor. Milli formayı giydikten sonra da bir daha çıkartacağını sanmıyorum." 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın