Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GEMİ VE DENİZALTI GEZİLDİ

GEMİ VE DENİZALTI GEZİLDİ

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Karadeniz Ereğli’de, Preveze Deniz Zaferi'nin 480'inci yıldönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığınca tören düzenlendi.
Alınan bilgiye göre, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı içindeki Alemdar Rıhtımında konuşlu TCG Kdz. Ereğli Karakol Gemisi ve TCG Yıldıray Denizaltısı 10.00-12.00 saatleri arasında halkın ziyaretine açıldı. Yoğun ilgi gören ziyaretlerde askeri personel tarafından ziyaretçilere bilgi verildi.

KÜLTÜR MERKEZİNDE TÖREN
Öte yandan, zaferin yıldönümü dolayısıyla Hüseyin Tatoğlu Kültür Merkezi’nde de tören gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi. Törende, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ın kutlama mesajı okundu. Ardından Preveze Deniz Zaferi’ni konu alan film gösterimi yapıldı.
Daha sonra Karadeniz Bölge Komutanlığı Kurmay Başkanı Deniz Albay Levent Tuna, sinevizyon eşliğinde Preveze Deniz Savaşı’nı tüm detayları anlatarak Türk Deniz Kuvvetleri’nin günümüzdeki gücüne değindi.
Tören konuşmanın ardından Türk Deniz Kuvvetleri için hazırlanan tanıtım filminin izlenmesi ile son buldu.

KATILIM
Törene Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Cemal Özden Yazıcıoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Zonguldak Alay Komutanı Albay Gökhan İnan, Erdemir Genel Müdürü Salih Cem Oral, kurum ve daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, askeri ve sivil erkan ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın