Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GELİN VE DAMAT DEMOKRASİ NÖBETİNDE

GELİN VE DAMAT DEMOKRASİ NÖBETİNDE

Kdz.Ereğli halkının yoğun katılımla gerçekleştirdiği demokrasi nöbetine, köy ve mahalle muhtarları ile yöresel dernekler destek verdi. Düğünlerini yapan gelin ve damat ise en mutlu günlerinde nöbete katıldı.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın ilçedeke 5 siyasi partinin İlçe Başkanıyla bir araya gelerek başlattığı demokrasi nöbetinin 15.gecesine toplumun her kesiminden katılım sürdü.

Atatürk Anıtı önünde sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbeti tutan Kdz.Ereğli halkı, darbe girişiminin 15.gecesinde de demokrasiye sahip çıktı.

GELİN VE DAMAT NÖBETTE..

Aynı gece düğünlerini yapan bir çift ise nöbet alanına geldi. Volkan-Necla Demirbilek çifti, en mutlu günlerinde gelin ve damatlığıyla nöbet alanına gelerek Kdz.Ereğli halkının demokrasi nöbetine destek oldu.

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, genç çiftin bu davranışlarını ayakta alkışlayarak kendilerine bir ömür boyu mutluluk diledi.

Damat Volkan Demirbilek, darbe girişimini kınayarak; “Bu mutlu günümüzde Kdz.Ereğli halkının burada gerçekleştirdiği demokrasi nöbetine katılarak, mutluluğumuza bir mutluluk daha kattık” dedi.

MUHTARLAR VE YÖRESEL DERNEKLER DESTEK VERDİ

Demokrasi Nöbetinin 15.gecesinde alanda toplanan halka, ilçedeki köy ve mahalle muhtarları ile yöresel dernek başkanları destek verdi.

16 Yöresel Dernek Başkanının katıldığı nöbette bir konuşma yapan Trabzonlular Derneği Başkanı Tevfik Yıldız, ’Darbe kimden gelirse gelsin, darbelere karşıyız. Kdz.Ereğli’deki yöresel dernekler olarak Cumhurbaşkanımızın, hükümetin, devletimizin ve belediye başkanımızın yanında olduğumuzu bildirmek için bugün buradayız” dedi.

’BU MEYDANLAR İYİ NİYETLİ OLANLARIN’

Kdz.Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç ve beraberinde 50’den fazla köy ile mahalle muhtarı demokrasi nöbetine katıldılar. Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu da, her gece olduğu gibi daire müdürleriyle birlikte alanda nöbet tutan Kdz.Ereğli’lere destek oldu.

Madenoğlu, yaptığı açıklamada; “Bu meydanlar iyi niyetli olanların. Güzel işler yapanların, kötü şeylere karşı çıkanların meydanları olmalıdır. Ve sizde bunu yapıyorsunuz. Sizlerin bu meydanları bırakmayacağını biliyoruz. Bu akşam köy ve mahalle muhtarlarımızın neredeyse tamamı burada. Muhtarlarımızın azaları burada. Yöresel derneklerimizin başkanları ve yönetim kurulu üyeleri burada. Daire amirleri ve memur arkadaşlarımız burada. Hülasa, toplumumuzun her kesiminden, her fikrinden insanlarımız burada. Arkadaşlarımıza ve siz değerli vatandaşlarımıza bu nöbetiniz için canı gönülden tebrik ve teşekkür ediyorum” dedi.

’CUMHURİYETİMİZE VE DEMOKRASİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ’

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ise yaptığı konuşmada; “Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz” dedi.

Başkan uysal; “Bugün burada, 15 gündür darbeye ve darbeci zihniyete karşı tuttuğunuz nöbetleri tarih yazacak. Sizlerde hem geçmişinize, hem gelecek nesillere karşı borcunuzu ödemenizin mutluluğu içerisinde olacaksınız. Allah sizlerden razı olsun, nöbetimiz hayırlara vesile olsun. Allah birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Bundan sonrada bir olacağız, beraber olacağız, diri olacağız, iri olacağız, kardeş olacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyet ilelebet yaşayacak dedik.  Bize muasır medeniyeti hedef gösterdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise, yeni, büyük, güçlü Türkiye’yi hedef gösterdi. 2023, 2053, 2071’i hedef gösterdi. Bu hedefler ışığında bizde mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

Demokrasi nöbetinde Çanakkale destanını ve bugün yaşananları anlatan Dünyanın en yaşlı gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu Turgut Kaçmaz ve yüreği vatan ve millet sevgisi dolu gençlerin söylediği şiir ve destanlar, alanda bulunanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Kdz.Ereğli Belediyesi gece boyunca alanda toplanan vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo