Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GEÇTE OLSA YAKALANDI!

GEÇTE OLSA YAKALANDI!

ZONGULDAK
Zonguldak’ta, yaşlı kişiyi dolandıran şahısın tutuklandığı bildirildi. Şahsın, 19 ayrı dolandırıcılık ve 4 ayrı hırsızlık suçlarından toplam 7 yıl 6 ay hapis cezası olduğu öğrenildi.
Edinilen bilgiye göre, Meşrutiyet Mahallesi Hoştepe Sokağı’nda yaşayan 80 yaşındaki Ünal Kasap’ın evine gelen bir kişi, "ben oğlunun arkadaşıyım, bana 130 lira borcu var" diyerek, Kasap’tan borçlarını ödemesini istedi. Kasap, inandığı kişiye, biriktirdiği fitre parasından ’sözde’ borcu ödedi. Bununla da yetinmeyen şahıs, üzerinde "geçersizdir" yazan sahte paraları Kasap’tan bozmasını istedi.  Kasap’ı 500 lira dolandırdı.
SUÇ MAKİNESİ, 5 AY SONRA YAKALANDI
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan özel ekiplerin yürüttüğü 5 aylık çalışmalarının ardından, 19 ayrı dolandırıcılık olayına karıştığı ve 4 ayrı hırsızlık ve dolandırıcılık suçlarından toplam 7 yıl 6 ay hapis cezası ile bin 660 lira adli para cezası bulunduğu tespit edilen Murat Ç. yakalanarak gözaltına alındı. Sahte paralarla yakalanan zanlı çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
FİTRE PARASINA KAVUŞTU
Şahsın yakalanmasının ardından şüpheli tarafından dolandırılan Ünal Kasap, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Levent Ceylan ve polis memurlarının parayı iade etmesiyle büyük sevinç yaşadı. Kasap, polislere sarılarak teşekkür etti. Paradan ümidini kestiğini ifade eden Ünal Kasap, şunları söyledi:
“Bana, ’Teyze bozuk 200 lira var mı? Sana 200 lira vereceğim’ dedi. ’Benim aylığım, yıllığım yok. Yardımla geçiniyorum.’ dedim. Bana 200 lira bütün para verdi. İki tane 100’lük verdim. ’Bir tane daha var mı?’ dedi. Yine 200 lira verdi, bozdum. ’Bir 100 lira daha ver, sana 30 lira vereceğim’ dedi. Bir 100 lira daha verdim. Gidiş, o gidiş. Bir daha dönmedi. Oğlumu aradım. O da ’borcu olmadığını söyledi’.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo