Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GEÇMİŞLE YAŞIYOR, HATA YAPIYOR !.

GEÇMİŞLE YAŞIYOR, HATA YAPIYOR !.

Ereğli Belediye Başkanı algıyı değiştirmek isterken gaf yaptı !.


Ereğli Belediye Başkanı,  ilçede Şehir Mezarlığı ve aile mezarlıklarının ücretli olması konusu Meclis’ten önce basına sızınca algıyı değiştirmek için soluğu 2011’de istimlakını yaptığı Belen Mezarlığında aldı.  İstimlak sonrası  (2011-2014)  çivi çakmadığı alan için “Ben yokken 5 yıl burada hiçbir bir şey yapılmamış” diyen Başkan yine şaşırttı. Belen Mezarlığı’nda 5 bin metreküplük taş duvar çalışması 2016 yılında (Uysal dönemi)’inde başlayıp bitirilmişti.

 

Göreve başladığından bu yana algı politikası izleyen, “ Batmış” dediği belediyeye yüksek maaşla 10 danışman alan Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın mezarlık algısı da tutmadı.

Şehir Mezarlığı ve aile mezarlıklarının ücretli olması konusunun meclis gündemine gelmeden önce basına sızması nedeniyle algıyı değiştirme hamlesi yapan ve soluğu Belen Mezarlığı’nda alan Posbıyık, 2011’de istimlakı yapılan 80 bin metrekare alan üzerinde son 5 yıl bir şey yapılmadığını söyleyerek ücret tarifesinin üzerini örtmeye çalıştı.

Kameralar önünde “Ben bıraktım, 5 yıl burada hiçbir şey yapılmamış diyen Posbıyık ‘ın bu sözlerinin gerçek dışı olduğu belgelendi.

Belen Mezarlığında işin en zor kısmı olan 5 bin metreküplük taş duvar çalışması 2016 yılında başlayıp kısa sürede bitirilmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük5
hayran2
üzgün1
kızgın1
şaşkın0
ahmet yağcı

21 Aralık 2019 - 22:11

bence ereğlinin en guzel arazilerinden bir tanesi o mezarlık yeri yazik olur o araziye bence projenin değişmesi gerekir toki spor alanları olabilir kampus olabilir cok muazzam bir arsa zaten sehir mezarligi şehrin dışında olur cogu yerde öyle varsayalım ki ereğli büyüyor bundan 5 10 sene sonrada orasi zaten şehir içinde kalacak

doktor civanım

28 Kasım 2019 - 20:55

yeni mezalığın tam karşısında oturuyorum çalışmaları hüseyin uysal başlattı yer posbıyık zamanı satın alındı ama oraya ilk kazmayı hüseyin uysal vurdu.geçmiş kötülenerek bir yere varılmaz.devlette işler süreklilik arz eder.geçmişi kötüleyerek bu olmaz.tüm duvarı hüseyin uysal yaptı.halil posbıyık yanlış konuşuyosun.ayrıca o bölge şehir mezarlığı olmaz çok uzak orası kimse oraya yakınını gömmek istemez.

Ferdi Aksoy

28 Kasım 2019 - 11:14

Bir atasözü geldi aklıma : Yalancının mumu yatsıya kadar yanar :)

Yorum Yazın

Canlı Radyo