Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

GAZETECİYE SALDIRI

GAZETECİYE SALDIRI

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde 7 yıl önce 3,5 yaşındaki kız çocuğunun boğazı kesilerek öldürülmesine ilişkin davada yargılanan Fatma K. (35) tutuklandı.Bu arada, Fatma K. adliyeden çıkartıldığı sırada görüntü ve fotoğraf almak isteyen AA muhabir Gökhan Yılmaz, kadının eşi N.K’nın saldırısına uğradı. Darbedilen ve dişi kırılan Yılmaz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesinin, Sümeyye Cinkılıç’ın öldürüldüğü yere bırakılan nottaki el yazısının, davanın tutuksuz sanığı Fatma K’ya  ait olup olmadığına ilişin Adli Tıp Kurumu Fizik İhtisas Dairesinden istediği rapor, mahkemeye ulaştı.Raporda, Fatma K’nın el yazısının nottakiyle benzerlik gösterdiği ve kuvvetli suç şüphesi bulunduğu gerekçesiyle, sanık hakkında tutuklama kararı verildi.Polis ekiplerince gözaltına alınan Fatma K, Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesinde karar yüzüne okunduktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

-AA muhabirine saldırı

Bu arada, Fatma K. adliyeden çıkartıldığı sırada görüntü ve fotoğraf almak isteyen AA muhabir Gökhan Yılmaz, kadının eşi N.K’nın saldırısına uğradı. Darbedilen ve dişi kırılan Yılmaz, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesine kaldırıldı.Gökhan Yılmaz, tutuksuz yargılanan Fatma K’nın tutuklandığı bilgisi üzerine görüntü ve fotoğraf çekmek için meslektaşlarıyla Zonguldak Adliyesi’ne geldiklerini belirterek, şüpheliyi çektikleri sırada bir yakınının kendisine saldırdığını ve kendisini darp ettiğini söyledi.

Gazeteci Yılmaz’ın şikayeti üzereni N.K gözaltına alındı.Bu arada gazetecilerden Hamza Demir de adliye çıkışında tutuklanan sanığın görüntüsünü almaya çalıştıkları sırada saldırıya uğradıklarını anlattı.

- Olay

Kılıç Mahallesi’nde, 24 Aralık 2008’de evinden kaçırılan Sümeyye Cinkılıç için ailesinden 5 bin lira fidye istenmiş, küçük çocuğun cesedi ikametinin yakınındaki çöp konteynerinde bulunmuştu. Katil zanlısı oldukları iddiasıyla yargılanan çocuğun annesi ile maden işçisi C.B, 9 Şubat 2011’de beraat etmişti.

Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen gizli soruşturma kapsamında çocuğun ailesinden fidye istemek için bırakılan not delil kabul edilmiş, mahalle sakinlerinden alınan el yazısı örnekleri Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo