Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FOTOĞRAFLARLA SERGİSİ, İLGİ ÇEKTİ

FOTOĞRAFLARLA SERGİSİ, İLGİ ÇEKTİ

Kdz. Ereğli Belediyesi Kent Konseyi Turizm, Tarih ve Yöresel Ürünler Çalışma Grubu ve KEFSAD işbirliği ile düzenlenen ’Fotoğraflarla Ereğli’ sergisi, dün düzenlenen bir törenle Atatürk Kültür Merkezi Osman Zeki Oral Sergi Salonu’nda sergilenmeye başladı.

Serginin açılışına Kdz. Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Erdoğan, AK Partili Belediye Meclis Üyesi Ayhan Atay, Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Baki Kara, Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin, bazı sivil toplum örgütlerinin başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Keskin, ’Fotoğraflarla Ereğli Sergisi’nin amacının, Ereğli’nin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini paylaşmak olduğunu belirtti. 100’ü aşkın fotoğrafla konseye müracaat edildiğini hatırlatan Keskin, 56 fotoğrafın seçici kurul tarafından sergilenmeye uygun görüldüğünü ifade etti.

Başkan Yardımcısı Erdoğan’da Ereğli’nin doğası, denizi ve güneşiyle renklerin doygunluğunu barındıran bir yapıya sahip olduğunu vurguladı. Sergiyi gezen ve çok beğendiğini ifade eden Erdoğan özellikle Ovaköyü’nü görünce çok mutlu olduğunu söyledi. Çekilen fotoğrafların ilçenin tarihini, kültürünü, mirasını, insanını yansıttığını ifade eden Erdoğan, Kent Konseyi’ne bundan sonraki çalışmalarında da başarılar diledi.

Ardından Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Av. Nazım Erdoğan, Kent Konseyi Başkanı Noyan Keskin ve Kdz. Ereğli Kent Konseyi Turizm, Tarih ve Yöresel Ürünler Çalışma Grubu Başkanı Aykut Ateş, serginin açılış kurdelesini birlikte kestiler.

Kurdele kesiminin ardından katılımcılar hep birlikte sergiyi gezdiler.

Sergide ayrıca seçici kurulu üyeleri ve sergide fotoğrafları yer alan fotoğrafçılara, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo