Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FLAŞ..FLAŞ..ÖZCAN’A ŞOK HABER..

FLAŞ..FLAŞ..ÖZCAN’A ŞOK HABER..

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Tetiker, bir süre önce düzenlediği basın toplantısında kendisini istifaya davet eden ve Ereğli TSO seçimleri öncesi adaylığını açıklayan Niyazi Özcan’ın yönetim kurulu üyeliğinin toplantıları katılmadığı gerekçesi ile sona erdirildiğini açıkladı.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada verilen bilgiler şu şekilde:

Toplantı yeter sayısını ve üyelerin toplantılara katılımını tespit etmek amacıyla oda muamelet yönetmeliğinin 20. maddesine göre genel sekreter tarafından tutulmakta olan hazirun cetvelinin tetkisi neticesinde, Yönetim Kurulu Üyesi Niyaz Özcan’ın yönetmelikte yazıldığı gibi yönetim kurulu toplantılarına katılmak üzere gelip hazirun cetvelini imzaladığı ancak toplantı açılmadan ayrılarak fiilen toplantıya iştirak etmediği tespit edilmesi üzerine konu yönetim kurulumuzun 6 Haziran 2016 tarihli oturumunda görüşülmüş olup, Muamelat Yönetmeliğinin 25. maddesi hükmüne amir olup, hazirun cetvelini imzalamış olmasına rağmen toplantılara katılmadığı için üyelikten çekilmiş sayılan Niyazi Özcan’ın yönetim kurulu üyeliği sona ermiştir.

Odamızın hukuki temsilcisi Yönetim Kurulu Başkanıdır. bu itibarla Odamızı bağlayan ve ilzam eden her türlü işlemden, basına demeç vermek, toplantılar düzenlemek, açıklamalarda bulunmak veya odamızın adının geçtiği her türlü organizasyondan yönetim kurulu başkanı sorumludur. Başkanın görevde bulunmadığı dönemlerde ise bu iş ve işlemlerin başkan yardımcıları tarafından yürütülmesi esas olup, Niyazi Özcan’ın hangi sıfatla olursa olsun çeşitli tarihlerde gazete ve internet sayfalarında yaptığı açıklamaların odamızı hiçbir şekilde bağlamadığını bir kez daha kamuoyuna duyuruyoruz"

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın