Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FLAŞ AŞI GENELGESİ !.

FLAŞ AŞI GENELGESİ !.

81 ile yazı gönderildi.Covid-19 aşıları nerede ve nasıl olunacak ?


Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşıları ile ilgili  81 ile resmi yazı gönderildi. Covid-19 aşılamalarının yapılacağı hastanelerde alınması gereken tedbirler ve aşılamanın nasıl yapılacağına dair esaslar belirlendi.

Gönderilen yazıda Kamu, özel ve üniversitelere ait tüm hastaneler bünyesinde aşı yapılması için 'aşı uygulama odası' belirlenmesi, aşı uygulama odasının poliklinik oda standartlarını karşılaması, ve oda sayısının  sağlık kuruluşuna müracaat edecek kişi sayısına göre artırılarak oda önünde bekleme ya da yığılmaların önlenmesi istendi.

EREĞLİ DEVLET HASTANESİNDE 15 AŞI ODASI !.

Buna göre  yatak sayısı 50 ve altında olan hastanelerde 5, yatak sayısı 51-199 arasında olan hastanelerde 10 ,yatak sayısı 200 - 399 olan hastanelerde 15,  yatak sayısı 400 - 999 arası olan hastanelerde 20 aşı uygulama odası olması ve  her 10 aşı uygulama odasına bir sorumlu hekim, oda sayısı 10’dan az olan hastanelerde en az 1 hekimin görevlendirilmesinin zorunlu olduğu belirtildi.Buna göre 350 yatak kapasitesi olan Ereğli Devlet Hastanesinde 15 aşı odası oluşturulacak.

 RANDEVU İLE GELİNECEK

Aşı olacak vatandaşların hastanelere randevu sistemi ile geleceğinin belirtildiği yazıda, “Aşı uygulaması yapılacak vatandaşlarımız hastanelere randevulu alarak gelecektir. Aşı uygulama alanlarında el antiseptiği erişilebilir bir yerde olmalıdır. Aşı uygulama bekleme alanı temizlik ve dezenfeksiyonu düzenli ve sık yapılmalıdır (günde iki kez ve kirlendikçe temizlenmeli). Aşı uygulama odalarına refakatçiler alınmamalı ya da ihtiyaca göre aşı uygulanacak kişinin yanında en fazla bir refakatçi olmalıdır.Aşı olma süresince sosyal mesafe kuralına dikkat edilmelidir." ifadeleri kullanıldı.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
hayran1
şaşkın1
gülücük0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın