Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FIRTINALI GECE !.

FIRTINALI GECE !.

Ereğli`de gece başlayan fırtına gün içinde etkisini sürdürüyor.


Bartın , Sakarya ve Düzce de de olumsuz hava şartları nedeniyle okullar tatil edildi. Kamuda çalışan engelli ve hamile personel söz konusu illerde 1 gün süreyle izinli sayılacak.

Zonguldak'ta eğitim ve öğretime devam ediliyor.

Dün akşam saatlerinde il merkezi ve aralarında Ereğli’nin de bulunduğu ilçelerde fırtına bazı olumsuzlukları beraberinde getirdi.

Ereğli’nin birçok köyünde çok sayıda ağaç devrildi, elektrik telleri koptu, elektrik kesintileri yaşandı. Zonguldak’ta liman içindeki bazı tekneler zarar gördü.

Alaplı merkezde sanayi sitesinde buluanan bazı dükkanların çatıları zarar gördü, Topallı köyünde bir evin çatısı uçtu.

Zonguldak’ta gün içinde hastane inşaatında şiddetli rüzgar nedeniyle devrilen duvarın altında kalan inşaat işçisi Serkan Duran (21), hayatını kaybetmişti.

BUGÜN DE ETKİLİ OLUYOR

Ereğli'de şiddetli fırtına aydınlatma direğine yıktı. 

Olay Orhanlar Mahallesi Bozahane mevkiinde meydana geldi.

Alınan bilgilere göre şiddetli fırtına refüjdeki aydınlatma direğini devirdi. Olayda yaralanan olmazken yıkılan direği gören vatandaşlar polis, itfaiye ve elektrik kurumu yetkililerine haber verdi. Olay yerine gelen ekipler aldıkları güvenlik önlemi nin ardından yıkılan direğin kaldırılması için çalışma başlattı. Çalışma sırasında trafik tek şeritten verildi.

BUGÜNE DİKKAT !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son uyarıda bugün fırtınanın Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Bolu, Çankırı ve Kırıkkale'de batı ve güneybatı yönlerden 60-90 km hızla, yüksek kesimlerde ise yer yer 100 km üzeri hızda eseceği duyruldu.

Meteoroloji, vatandaşları kuvvetli rüzgar ve fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda uyardı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın5
üzgün3
hayran1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın