Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Fındık üreticileri dikkat!. Alımlar 24 Nisan’da başlıyor

Fındık üreticileri dikkat!. Alımlar 24 Nisan’da başlıyor

Toprak Mahsulleri Ofisi 24 Nisan’dan itibaren fındık almaya başlıyor.


AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu; Toprak Mahsulleri Ofisinin 24 Nisan’dan itibaren fındık almaya başlayacağını belirtti.

Çaturoğlu Yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Bölgemizin en önemli üretimlerinden fındık fiyatları ile lisanslı depoculuk konularını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik ile müteaddit defalar yaptığımız görüşmemizde gündeme getirmiş ve çözüm önerilerimizi iletmiştik.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Faruk Çelik bugün yaptığı açıklamasında; “Piyasada fındık fiyatlarının 10 liranın altına indiğini görüyoruz. Yukarı fiyat her zaman beklentimiz olacaktır. Fındığın üretici fiyatlarında çok ciddi bir dalgalanma olduğunu ve bu dalgalanmaları izlediklerini belirterek Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 24 Nisan Pazartesi gününden itibaren Giresun kalite fındığı kilogramı 10,5 liradan, Levant kalite fındığı ise kilogramı 10 liradan almaya başlayacaktır. Buradaki amaç, alt eşik fiyatıdır. Bunun altında fındığın satılmasına müsaade etmeyeceğiz. Ayrıca TMO bünyesinde lisanslı deponun inşa edilmesi ve faaliyete geçmesiyle ilgili çalışmaların son aşamaya geldiğini hızlı bir şekilde lisanslı depo vasıtasıyla üreticilerin piyasadaki rekabet gücünü daha da güçlendireceğiz. Üreticimiz dilediği zaman fındığı sağlıklı şartlarda saklama ve satma imkânını kendisine vermiş olacağız. O süreç hızlı bir şekilde tamamlanacağının müjdesini verdiler.” 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın