Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FİLYOS PROJESİ MASAYA YATIRILDI

FİLYOS PROJESİ MASAYA YATIRILDI

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı tarafından Filyos Projesi’nin hayata geçirilmesi için görüş alışverişinde bulunulması amacıyla ’Filyos Projesi Ortak Akıl Toplantısı’ düzenlendi.

Toplantıya, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu, Özcan Ulupınar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Filyos Projesiyle ilgili  4 dava açıldığına dikkat çekerek, " İkisi bitti. Kararların bir an önce verilmesini sağlayacağız. İktidar ve muhalefet olarak bize menfaat sağlayan projelerin peşinde olmamız lazım. Limanın yapımı ise 3 sene sürecek. Arkasındaki kamulaştırmış yelerle ilgili Belediye Başkanımız Kantarcı’nın açtığı var. Başkan Kantarcı’nın projenin fazla yukarı gelmemesi konusunda halkı olabilir, ama bu konuyu düşünmesini istiyorum” diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Özcan Ulupınar ise proje için açılan bir çok davanın olduğunu ve davalardan birinin projeyi engellediğini söyledi. Ulupınar; “Ya bu davaların sonlanması ya da ilgili Bakanlar Kurulu kararının alınması lazım. İki kez Bakanlar Kurulu kararı alındı. Bu Filyos’u başarmak zorundayız. TTK alternatif olmakta çıktı. Tersanelerde ilgi kriz var. Tarımı kalkınmamız lazım. Hayvancılığı teşvik etmek lazım. Kısacası Filyos’u yapmak zorundayız. Ben arkama döndüğüm zaman Filyos’u konuşabilmem lazım."dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu Kantarcı’ya açtığı davanın geri çekmesi ricasında bulundu. Çaturoğlu; “Liman kısmında açılmış birkaç dava var. Birçoğu neticelenmiş.  Bir kısmı geri dönmüş. Biz ne anlaşılırsa anlaşılsın, müdahale etmemiz gerekiyorsa edeceğiz. Filyos sadece Çaycuma, Devrek, Gökçebey’in değil, Ereğli, Alaplı’nın Batı Karadeniz’in hatta Türkiye’nin önemli projelerinden birisidir. Hayata geçmesi şarttır. Bu bölgeye ivme kazandırılacaktır. Kantarcı kendisi bilir, davayı geri çeker çekmez bilmiyorum, ama rica ediyorum” dedi.

Bu arada 3 vekilin ricasına toplantıda bulunan Çaycuma Belediye Başkanı Kantarcı’dan yanıt gelmedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın