Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FETÖ’NÜN EREĞLİ KASASI ELE GEÇİRİLDİ

FETÖ’NÜN EREĞLİ KASASI ELE GEÇİRİLDİ

Ereğli’ de, yurt dışına çıkartılma hazırlığı içerisinde olan FETÖ / PDY örgütüne ait bir kasa içerisinde, yüklü miktarda döviz ile altın ele geçirildi.


Zonguldak Olağan Üstü Hal (OHAL) Bürosu’ndan yapılan açıklamada, 15 Temmuz akşamı Anayasal düzeni cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya yönelik hain darbe teşebbüsünün ardından, kolluk kuvvetlerince yürütülen çalışmaların ’devamı’ duyuruldu. 
Süreçte, bugüne kadar 37 adli personel, 16 askeri personel, 50’si emniyet personeli olmak üzere toplam 180 kişinin tutuklandığı belirtildi. 
Operasyonlarda, ’bölge imamı’nın da içinde bulunduğu örgütle bağlantısı olduğu belirtilen pek çok kişinin yakalandığı vurgulanan açıklamada, şöyle dendi:

YAPI, DEŞİFRE EDİLDİ
“İlimizde yürütülen çalışmalar sonucunda; FETÖ/ PDY örgütünün İlimiz ve çevre illerdeki emniyet yapılanması tamamen çökertilmiş, Emniyet İl İmamı, Çevre İl Emniyet İmamları, (Polis Memuru, Komiser Sınıfı, Emniyet Müdürleri Sorumlu İmamları dâhil) ile Bölge İmamı da yakalanmış, tüm örgütsel yapı deşifre edilmiştir.
Bu kapsamda; 17 Emniyet Müdürü (15’i tutuklu), 3 Emniyet Amiri (tutuklu),  22 Komiser sınıfı (14’ü tutuklu), 21 Polis Memuru (18’i tutuklu) olmak üzere 63 Emniyet hizmetleri personeli hakkında adli işlem başlatılmıştır.
Emniyet içerisindeki FETÖ/PDY yapılanmasına yönelik yürütülen operasyon kapsamında önemli bilgilere ulaşılmış olup, detaylı açıklama daha sonra yapılacaktır.

EREĞLİ’DE, ’KASA’ YAKALANDI!!!
Ayrıca, Karadeniz Ereğli İlçemizde yürütülen çalışmalar sonucunda ise örgüt faillerinin yanı sıra himmet adı altında toplanan ve yurt dışına çıkartılma hazırlığı içerisinde olan FETÖ / PDY örgütüne ait bir kasa içerisinde; 200 bin Amerikan Doları, 60 adet çeşitli evsafta altın bilezik, bol miktarda ziynet eşyası ele geçirilmiştir.” 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo