Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FETÖ/PDY SORUŞTURMASI!...

FETÖ/PDY SORUŞTURMASI!...

Zonguldak’ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan kişinin yargılanmasına başlandı. 

Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık İbrahim Ardıç, sanık avukatı ve yakınları katıldı.

"Terör örgütüne üye olmak, üye olduğu örgütün kitap, CD ve dergilerini dağıtarak terör örgütü propagandası yapmak, Bank Asya aracılığı ile örgüte finansal destek sağlamak" suçlarından tutuklu yargılanan İbrahim Ardıç hakkında iddianame okundu.

Mahkeme Başkanının söz verdiği sanık, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, 2002’de emekli olmasının ardından piyasada elektrikçi olarak çalıştığını, elektrik işlerini yapmak için gittiği evlerde de öğrencilerle tanıştığını ve çocuklarını okutmak için bu öğrencilerin evlerindeki ev eşyalarına yönelik alım satım da yaptığını söyledi.

Eşyaları koymak için kiraladığı bir depoya öğrencilerin koyacak yer bulamadıkları için koli ve poşetlerle kitaplarını bıraktıklarını ancak bu içerikleri hakkında bilgisi olmadığını ifade eden İbrahim Ardıç, şöyle konuştu:

"Öğrenciler bu kitapları daha sonra alacaklarını söylediler ama birçoğu almadı. Ben kendi adıma kanunsuz bir şey yapmadım. Bunlar adına ev tutmadım. Sadece geçimi için uğraşan insanım. Ben bunların FETÖ gibi bir yapıya ait olduklarını 15 Temmuz’dan sonra anladım. Bank Asya’daki hesabı da 2014 başlarında açtırdım. Kızım Isparta’da öğretmendi. 2012’de işe başlamıştı. Bana para göndermesi için o hesap açılmıştı. Ama 50 lira dışında hiç para yatırılmadı. Ayrıca ben FETÖ’nün bankaya yardım yapılması çağrısını da duymadım. Ben FETÖ yapılanmasına sahip bir insan değilim. Suçları kabul etmiyorum, bütün terör örgütlerini lanetliyorum. 15 Temmuz gecesi de evdeydim. Benim kitaplarla ne işim olsun."

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek tanıkların dinlenmesi, sanığın ByLock kullanıp kullanmadığının tespiti için duruşmayı erteledi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın