Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FESTİVALİN FİNALİNİ DİNDAR YAPTI

FESTİVALİN FİNALİNİ DİNDAR YAPTI

GÜLÜÇ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki festivale katılan Karadeniz müziğinin son temsilcilerinden Resul Dindar, hayranları ile buluştu.
İlçenin Gülüç beldesinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kültür Sanat ve Turizm Festivali etkinlikleri, ’Dindar’ konseri ile son buldu. Festivalde, gün boyu renkli görüntüler oluştu.

BİRDEN ORTAYA ÇIKTI, NERAY’LA GÖBEK ATTI
Festival etkinliği kapsamında, ana konser öncesi yerel sanatçı Neray sahne aldı. Neray, eski ve yeni şarkılardan oluşturduğu repertuarını, 2 saat kaldığı sahnede seslendirdi.
Yerel türkü ’Kaptaş’ söylendiğinde ise İzmirlioğlu Huzurevi sakinlerinden 80 yaşındaki Selim Öteyüzoğlu, sahne önünü yanaştı. Çeşitli dans figürleri ortaya koyan neşeli adamın tutumuna kayıtsız kalmayan şarkıcı Neray, birlikte ’göbek’ attı.

DİNDAR RÜZGARI ESTİ
Gecenin finalinde ise daha çok Karadeniz ezgilerinden oluşan şarkılar söyleyen Resul Dindar sahne aldı. Söyleyeceği ikinci şarkı sırasında ezan okununca ara veren sanatçı, bu sırada hayranları ile fotoğraf çektirdi.
Konserin devamında ise söylediği şarkıları uzun süre alkışlanan sanatçıya, zaman zaman hayranları da eşlik etti.

ALAPLI VE GÜLÜÇ KARDEŞLİĞİ!!!
Festivale davet edilen Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu, sahnede yaptığı konuşmada, kötü günlerin yaşandığı zamanlarda düzenlenen festivallerin olumlu yansımaları olacağını söyledi. Alaplı ilçesi ile Gülüç beldesi yerel yönetimlerini tebrik eden Turpcu, her iki belediye başkanının da kısıtlı imkanlarla başarılı hizmetler ortaya koyduklarını ifade etti.
Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş ev sahipliğinde geçen festivale çevre belde belediye başkanları, CHP yerel kadroları ve yaklaşık
3000 yurttaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo