Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Fatma Kalesi Turizme Kazandırılacak

Fatma Kalesi Turizme Kazandırılacak

AK Parti Alaplı İl Genel Meclis üyesi Temel Uslu, Yeni Köy’de bulunan Fatma Kalesi’nin turizime kazandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi.

Uslu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Zonguldak İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karayel ve Özel İdare Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Kılav ile birlikte Yeni Köyde bulunan Fatma Kalesinde incelemelerde bulunduklarını belirtti.

Kayaların içinde birçok uzun ve geniş mağaraların olduğunu ifade eden Uslu, "Hasanlı, Yeniköy ve Küçükkaymaz köyü muhtarlarından oluşan bir komisyon kurarak halk dilinde Fatma Kalesi olarak bilinen yerin turizme açılması için İl Genel Meclis Başkanlığına önerge verdik. İl Genel Meclis Başkanımız ve yetkililer buraya gelerek içinde uzun mağaraların bulundu kalede inceleme yaptı. Bizim isteğimiz bu tarihi yerin kültür turizmine açılmasıdır." dedi.

Hasanlı Köyü Muhtarı Recep Tufan da halk dilinde "Fatma Kalesi" olarak bilinen kayaların içinde yer alan uzun ve geniş mağaraların turizme kazandırılmasını istediklerini ifade etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın