Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FARUK ÇATUROĞLU, ANMA MESAJI YAYINLADI

FARUK ÇATUROĞLU, ANMA MESAJI YAYINLADI

Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Kozlu’da Maden Ocağında Grizu patlaması nedeniyle şehit olan madencilerin anısına mesaj yayınladı.

İşte o mesaj;

"İlimizde kömür maden ocaklarının en acı, en büyük faciası olan grizu patlaması 3 Mart 1992 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu Kozlu Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında meydana geldi. Söz konusu grizu patlamasında 263 madencimiz yaşamını yitirdi.

Grizu patlamasında hayatını kaybeden maden şehitlerimize ve bu güne kadar ülkemizin diğer maden ocaklarında hayatını kaybeden şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet ve mağfiret, ailelerine sabır diliyorum.

Maden ocaklarında iş kazalarının bir daha yaşanmaması için, 6552 sayılı Kanun ile yeraltı maden ocaklarında çalışan işçilerimizin çalışma şartları, ücretleri, iş güvenliği gibi konularda gerekli düzenlemeler yapılmış ve günün değişen şartlarına göre de yeni düzenlemeler yapılacaktır.

Cenabı Allah bu gibi faciaları ve acıları bir daha ülkemize yaşatmasın diyor, maden şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum"

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın