Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

FACEBOOK KİTAP OLDU!..

FACEBOOK KİTAP OLDU!..

2004 yılında Mark Zuckerberg’in kurduğu sosyal medya sitesi Facebook, bugün milyonlarca üyeye sahip ve gerçek bir ilişkiyi bitirebilecek güçte.

İletişim Uzmanı, Eğitmen ve Sosyal Medya Danışmanı
Nurhan Demirel, Facebook’un hayatımızda neleri değiştirdiğini ve ilişkileri nasıl etkilediğini ’İlişkisi Yok’ isimli kitabında yazdı.

İlişkilere son nokta Facebook’ta koyuluyor

Kitabında, ilişkilerin artık sanal alem üzerinden yürüdüğünü ve ’sorun sende değil, bende’ tarzında ayrılık konuşmalarının tarihe karıştığını ifade eden yazar konu hakkındaki sözlerini sürdürüyor: "Günümüzde ilişkiler sosyal ağlarda başlayıp, sosyal ağlarda bitiyor ya da gerçek hayatta başlıyor ama yine sosyal ağlarda bitiyor. Romantizmde kariyer yapmak zaten zorlu bir süreçti, artık daha da güçleşti. İlişkiler yeterince karmaşıkken, bir de Facebook’ta nasıl pozisyon alacağınızı kestirmek ilişkileri daha da çetrefilli bir hale getiriyor. Gelinen noktada Facebook’ta paylaşılan bir fotoğraf, imalı bir söz ya da ilişki durumu değişikliği gerçek bir ilişkinin ya da evliliğin bitmesine neden olabiliyor."

İlkokul arkadaşını değil, partnerini bulKitap toplamda 9 bölümden oluşuyor.
Facebook’un insan ilişkilerini nasıl etkilediği, ayrılıklara ve boşanmalara neden olduğu anlatılıyor. Kitapta Facebook ilişki durumları, Facebook çapkınları ve eski sevgiliden Facebook arkadaşı olur mu? gibi başlıklar yer alıyor. Yazar kitapta, Facebook’un kurulduğu günden beri geçirdiği evrimi ve sosyal ağın tehlikelerinden bahsediyor. İlk kurulduğu yıllarda ilkokul arkadaşınızı bulmayı vaat eden Facebook, bugün bir arkadaşlık sitesine dönüşmüş durumda.  

Çocuklarınızı bilinçlendirin, sosyal ağın tehlikelerinden koruyun

Facebook’a üyelik için alt sınırın 13 yaş olmasına rağmen 10 yaşın altında 5 milyondan fazla çocuk üye olduğuna dikkat çeken ve aileleri Facebook’ta çocuklarını bekleyen tehlikelere karşı uyaran yazar, bugünün şartlarında sosyal medyayı yasaklamanın mümkün olmadığını; bu nedenle çocukların sosyal medyanın doğru kullanımı ve karşılaşabilecekleri tehlikeler hakkında bilinçlendirilmesi konusunda ailelerin sorumluluk alması gerektiğini belirtiyor.

İlişkisi Yok’, Avrupa Yakası Yayınları etiketiyle kitapçılardaki yerini aldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo