Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

EVLERİ YANAN AİLE YARDIM BEKLİYOR

EVLERİ YANAN AİLE YARDIM BEKLİYOR

Alaplı’da, bir süre önce evleri yanan ve akrabaların yanına sığınan 10 kişilik aile hayırseverlerden yardım bekliyor.

Alaplı ilçesine bağlı Sarıkadı köyünde yaşayan Kuru ailesi, yaklaşık 3 ay önce yeniledikleri evlerine yerleşti. Geçen hafta elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangından sonra evleri kullanılamaz hale gelen aile, akrabalarının yanına sığınmak zorunda kaldı.

Baba Selman Kuru, AA muhabirine yaptığı açıklamada, evinin geçimini inşaatlarda çalışarak sağladığını söyledi.

Evinin yandığı gün bir akrabalarına ziyarete gittiklerini belirten Kuru, "İnşaatlarda çalışarak kazandığım parayla eski evi yenileyerek, 10 kişilik ailemle 3 ay önce evimize yerleştik. Akşam akrabalarımı ziyarete gitmiştim. Evde kimse yoktu. Telefon geldi ’evin yanıyor’ diye. Gittiğimde evimin tamamen kül olduğunu gördüm. Büyük emeklerle yenilediğim evimin 1 saatte kül olması beni çok üzdü. Üçüz çocuklarım var. Yangından sonra ailemle birlikte akrabamızın yanına yerleştik. Evimi tekrar eskisi gibi yapacak gücüm kalmadı. Hayırseverlerimizden yardım bekliyorum" diye konuştu.

Sarıkadı Mahallesi’nin muhtarı Metin Kara da Kuru ailesinin ekonomik durumunun kötü olduğunu dile getirdi.

Kaymakamlığa aileye yardımda bulunulması için başvuruda bulunduklarını aktaran Kara, "10 kişi bir evde yaşıyordu. Ailenin durumu iyi değil. Kaymakamlığımıza ve Türk Kızılayı Alaplı Şubesi’ne yardım için başvuruda bulunduk. Hayırsever vatandaşlarımızdan da yardım bekliyoruz" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın